Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotské mažoretky se představují. Podívejte se na desítky fotek

Podívejte se na fotografie lhotských mažoretek, na kterých můžete vidět, jak pestrá je jejich činnost, na kolika různorodých místech je můžete vidět. Brzy připojím i konkrétnější text, nyní jen podotknu, že mažoretek vyrostla ve Lhotě už pěkná řádka, myslím, že celkové číslo by bylo hodně velké.

Největší zásluhu na tom mají dvě ženy, paní Šálková a paní Vlková, které se holkám věnují od začátku. Řeknu vám - obdivuji je, jsou to léta starostí, cvičení, cestování, co vystoupení, to nervy, aby všechno dobře dopadlo. A co si budeme říkat, co holka, to jiný typ, takže kromě toho všeho je nutné, aby si holky rozumněly, aby se přípravě i vystupování věnovaly na sto procent. Pár "kvítek" už musely za ty roky zvládnout - nebo se s nimi rozloučit.

I na folklorním Slovácku mažoretky rostou stále (nevím tedy, jestli nyní není určitá stagnace) jako houby na dešti, dnes na nich narazíte v mnoha slováckých vesnicích. Dokonce, když jsem se byl nedávno podívat na folklorní děckou Strážnici, rovněž tam byly mažoretky...

RB