Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhoťané to ještě nebalí - s favoritem uhráli bod

KNĚŽPOLE - LHOTA 1:1 (1:1)

Branky: 42. Kučera - 67. Jurásek.

Kněžpole:
Křivánek - Trebatický (46. Coufalík), Palčík, Řezník, Hruboš - Kučera, Bednařík, Flíbor, Vojtek (76. Brázdil) - Kovačič, Sklenář.

Trenér: Pavel Soviš

Lhota:
Soukeník - Machala, Jurásek, S. Zbořil, Doležal - Matuštík ( 46. P. Štergenich), O. Zalubil, Kusák (90 Kuban), Hubík( 46. F. Zbořil) - M. Zalubil, Štergenich.

Trenér: Bohuslav Zalubil.

Rozhodčí: Houdek

ŽK: Trebatický, Kučera, Bednařík - Kusák, Soukeník, S.Zbořil.

Diváci: 110

LHOTA TO JEŠTĚ NEBALÍ - S FAVORITEM VYBOJOVALA BOD

Lhoťané vybojovali v Kněžpoli bod. Jak moc bude cenný uvidíme po skončení soutěže. Za Lhotu se poprvé trefil Štěpán Jurásek, posila ze sousedního Hluku. Celé utkání se hrálo za neustálého deště na promáčeném terénu.

Hosté rozhodně nejeli do Kněžpole jako favorité, ale podle průběhu prvního poločasu nebylo poznat rozdílné postavení obou mužstev v tabulce. Po patnácti minutách hry hlavní rozhodčí Houdek neuznal hostům gól Martina Zalubila kvůli údajnému faulu útočícího hráče. První dějství se většinou odehrávalo mezi šestnáctkami a domácí měli více ze hry, ale vyloženou gólovou šanci diváci neviděli.


Když chyběly do konce poločasu tři minuty, napřáhl z hranice velkého vápna Kučera a svým osmým gólem v soutěži poslal Kněžpole do kabin s nejtěsnějším vedením.

„První poločas byli domácí lepší, škoda našeho neuznaného gólu, který byl podle mě zcela regulérní," řekl k první pětačtyřicetiminutovce kouč Lhoty Bohuslav Zalubil.

V druhé půlce prostřídal trenér hostů a do utkání poslal ofenzivní hráče se snahou alespoň o vyrovnání. Střídající Filip Zbořil a Patrik Štergenich oživili hru hostů, kteří se tak dostávali častěji na dostřel Křivánkovy branky.

Lhota se dočkala zaslouženého vyrovnání zhruba v půlce druhého poločasu. Martin Zalubil z brejku nastřelil jenom domácího gólmana. K odraženému míči byl nejblíže Jurásek a mistrovsky hlavičkou z nějakých dvaceti metrů přehodil gólmana domácích. V závěru zápasu se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale Lhotu podržel tak jako už několikrát na jaře skvělý gólman Soukeník.

„Hráči dneska bojovali, dřeli a chtěli napravit nevydařený zápas proti Nedakonicím," řekl po zápase kouč Lhoty Bohuslav Zalubil a chválí svůj tým hlavně na hřištích soupeřů. „V poslední době hrajeme lepší fotbal venku jak na domácím hřišti. I když mělo Kněžpole více nebezpečných šancí, nás podržel gólman Jirka Soukeník. Myslím si, že remíza je nakonec spravedlivá."

std

Fotky ze zápasu také na: http://fotofotbal.blogspot.com/