Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhoťané objevili krásu badmintonu - a zahráli si historicky první turnaj!

1292843826-badminton-18-12-2010-215
Téměř všichni jsme ho v mládí hráli a většina lidí si s badmitonovou raketou rozumí daleko víc jako třeba s tou tenisovou.  Je to sport, který v závodní a turnajové podobě zatím nemá v Ostrožské Lhotě žádnou tradici. Na první pohled badminton sice vypadá jednoduše, ale je to rychlý a důrazný sport se spoustou nezvyklých herních situací.
 
Bývalí fotbalisté Lhoty uspořádali podle mírně upravených pravidel týden před vánocemi v místní hale Vánoční turnaj. Osobně jsem nečekal, že na poslední sportovní akci roku přijde tolik lidí. Účast jsem odhadoval mezi šesti a osmi mixy. Nakonec se v sobotu odpoledne na první ročník tohoto klání přihlásilo celkem třináct smíšených a také nesmíšených párů. Většina zápasů byla nezvykle vyrovnaná a napínavá, a o dramatické boje nebyla nouze.


Vánoční turnaj čtyřher v badmintonu vyhrála dvojice Petr Radoch, Maruška Malušková. Ve finále si poradili s párem Pavel Malušek, Maruška Štergenichová 15:7.

Nalosované dvojice se utkali ve dvou skupinách, ze kterých nejlepší dva páry postupovaly do semifinálových bojů. Mužské páry nastupovaly do zápasů proti smíšeným dvojicím s handicapem – 5 bodů. „Je to moc, všechny holky to hrají velmi dobře a když se hraje jenom do patnácti bodů, tak se ta ztráta už  těžko dohání,“ tvrdil Dalibor Gabriel, který hrál společně se Zdeňkem Machalou.

První skupinu bez jediné porážky vyhrála dvojice Pavel Malušek, Maruška Štergenichová, jako druhý pár postupoval Petr Radoch, Maruška Malušková.

Druhou skupinu vyhrála dvojice Franta Pavlas, Ilča Dufková a jako druhý pár si postup do semifinále zajistili Stanislav Dufka, Jana Bílková. 

Ve finále se utkaly dvojice z první skupiny. Petr Radoch, Maruška Malušková vrátili Pavlu Maluškovi a Marušce Štergenichové porážku ze zápasů o pořadí.

Boj o třetí místo měl podobný scénář. Zatímco ve skupině vyhrála dvojice Franta Pavlas,  Ilča Dufková, tak ze třetího místa se nakonec radoval pár Stanislav Dufka, Jana Bílková.
 
Ve finále útěchy se utkala dvojice Broněk Zámečník, Dana Pavlasová a po nervy drásajícím  boji porazili Frantu Štergenicha  a Jarka Malůška. 

Vypadá to, že jsme ke konci roku založili novou tradici. Turnaj měl skvělou účast a výbornou úroveň, ale jak říká manažér František Štergenich, pořád je co zlepšovat.

Zrcadlo výsledků:

FINÁLE ÚTĚCHY:
 
BRONĚK ZÁMEČNÍK, DANA PAVLASOVÁ–            15:11
FRANTIŠEK ŠTERGENICH, JAREK MALUŠEK
 
SEMIFINÁLE:
 
PAVEL MALUŠEK, MARUŠKA ŠTERGENICHOVÁ      17:15
STANISLAV DUFKA, JANA BÍLKOVÁ

PETR RADOCH, MARUŠKA MALUŠKOVÁ               15:10
FRANTA PAVLAS, ILČA DUFKOVÁ


O 3 MÍSTO:
 
STANISLAV DUFKA, JANA BÍLKOVÁ   15:13
FRANTA PAVLAS, ILČA DUFKOVÁ


FINÁLE:
 
PETR RADOCH, MARUŠKA MALUŠKOVÁ                   15:7
PAVEL MALUŠEK, MARUŠKA ŠTERGENICHOVÁ

std
 
 
Závěrečná fotka téměř všech účastníků turnaje.