Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota znovu prohrála doma

LHOTA – KORYČANY 0:2 (0:1)

Branky: 17. Tesař, 46. Lysko

 

Lhota:

Soukeník – Machala, Jurásek, S. Zbořil, Doležal – P. Štergenich, Hubík, O. Zalubil (78. J. Štergenich), Matuštík – F. Zbořil, M. Zalubil

 

Trenér: Bohuslav Zalubil

 

Koryčany:

Maceja - R. Věžník, Marek, Foltýn, Mušálek – Huška (72. Posolda), Kvita, Souček (49. Věžník), Lysko – Tesař, Gejdoš

swiss replica watches

Trenér: Jiří Janecký

 

Rozhodčí: Pokorám

 

ŽK: Jurásek, O. Zalubil – Souček

 

Diváci: 260

 

ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ SE NEKONALO

Celý zápas se hrál v režii Koryčan a jenom skvělý výkon gólmana domácích zabránil výraznější prohře Lhoty. Hosté byli rychlejší, důraznější a zaslouženě si odvezli všechny body.

Lhota v dosavadních zápasech nehrála špatný fotbal, ale nedařilo se ji v koncovce.

Koryčany na jaře nasbíraly už 12bodů a vyhouply se na druhé místo v tabulce, které chtěly potvrdit i ve Lhotě.

První velká šance Koryčan – nebezpečná střela Marka - po osmi minutách hry ještě skončila těsně vedle. Za dalších osm minut už se ale hosté radovali poprvé. Na centr z pravé strany si ideálně naběhl Tesař a prudkou hlavičkou z nějakých šesti metrů nedal domácímu gólmanu sebemenší šanci – 0:1.

V polovině poločasu měl ideální příležitost zvýšit hostující Lysko, ale první střelu mu domácí brankář zlikvidoval a podruhé mířil jenom těsně vedle.

Čtvrt hodiny před odchodem do kabin nejvíce zaměstnaný muž zápasu, domácí gólman Soukeník, zázračně vyrazil i dalekonosnou střelu Věžníka. Domácí se dostali v závěru poločasu alespoň do náznaku šance. Filipu Zbořilovi ale jeho sólový nájezd zlikvidoval nejstarší muž na hřišti, pětačtyřicetiletý gólman hostů Maceja.

 

Už po minutě hry v druhé půlce se hosté prosadili podruhé. Po chybě a nedůrazu stopera Lhoty Juráska se k míči dostal Lysko a prostřelil domácího brankáře – 0:2.

Domácí fotbalisté nesložili zbraně. Bojovali, snažili se, ale na fotbalovější a rychlejší Koryčany to tentokrát nestačilo. Střela Patrika Štergenicha z nadějné pozice skončila těsně vedle brankových konstrukcí a šance Martina Zalubila po vlastním zaváhání napravil koryčanský gólman. To je výčet skromných pologólových šancí domácích. Hosté snadno přehrávali obranu Lhoty i v druhé půlce, ale s využitím jejich šancí už to bylo horší.

Dvacet minut před koncem nebezpečně pálil Lysko, ale Soukeník mu gólovou radost překazil. Když skončily na brankových konstrukcích i střely Posoldy a Tesaře, skončilo utkání pro domácí ještě milosrdným výsledkem.

 

Ohlasy trenérů na zápas:

Jiří Janecký Koryčany

„Výsledky domácích jsem sledoval a věděl jsem, že v dosavadních zápasech prohrávali jenom těsně. Útočná fáze Lhoty nebyla vůbec špatná. Všechny balóny šly na kapitána Zalubila, ale my jsme na to byli připravení a domácím jsme vlastně skoro nic nedovolili. Chtěli jsme zápas rozhodnout v první dvacetiminutovce, ale to se nám nepodařilo. Vázla nám kombinační hra. Druhá půlka už byla z naší strany podstatně lepší. Musím pochválit domácího brankáře, i přes dva inkasované góly chytal opravdu úžasně.“

 

Bohuslav Zalubil Lhota

„Nemá cenu to opakovat, nemůžeme najít střelce. Martin Zalubil se nemůže prosadit, stejně tak jako druhý útočník Filip Zbořil.Nedovedou se prosadit ve hře jeden na jednoho. Pravděpodobně musíme vypsat konkurs na střelce. Dostáváme až příliš laciné branky, tak jako dnes druhý gól, a potom už nedokážeme zápas otočit.“

 

Text a foto: std

 

www.slovackodnes.cz

Fotky ze zápasu také na: http://fotofotbal.blogspot.com/