Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota veze bod. Žáci nezvádli druhý poločas

LHOTA I V OSLABENÍ DOKÁZALA BODOVAT

Kapitán Martin Zalubil byl nesmyslně vyloučený, přesto se Lhoťané nakonec radovali z remízy.

Všechno podstatné se v sotva průměrném zápase událo v první desetiminutovce utkání.

Jenom čtyři minuty stačily k tomu, aby se domácí dostali do rychlého vedení. Vystrčil dostal ideální nahrávku do velkého vápna a po zemi prostřelil gólmana Lhoty Šichu – 1:0. Radost domácím vydržela přesně šest minut. Ondra Zalubil nahrával a jeho bratr Martin přesnou ranou k tyči vyškrtl slavkovské vedení – 1:1.

Postupně hra ztrácela tempo a na hřišti bylo k vidění spoustu nepřesných přihrávek na obou stranách. Za zaznamenání stojí tvrdá střela Ondry Zalubila, která skončila v rukou domácího gólmana. Na druhé straně měl blízko ke svému druhému gólu domácí Vystrčil, ale míč z jeho kopačky skončil jenom těsně vedle. Zajímavějších fotbalových situací se diváci nedočkali.

„Všechny naše balóny končily na vysoké stoperské dvojici domácích, vzadu si to výborně pohlídali, “ řekl k prvnímu poločasu trenér Lhoty Zalubil.

Po deseti minutách druhého poločasu přinesl na hřiště vzrušení hlavní arbitr zápasu Poláček. Domácí zahrávali z hlouby vlastního pole trestný kop. Míč si postavil Mahdalík a trefil do zad odcházejícího kapitána Lhoty Martina Zalubila. Hlavní rozhodčí tento moment posoudil jako nedodržení předepsané vzdálenosti od míče a Zalubil vyfasoval žlutou kartu. V zápase to byla jeho druhá žlutá a tím pádem červená karta.

Na utkání byl přítomný delegát Ivan Šimon, který nad verdiktem hlavního rozhodčího jenom nevěřícně kroutil hlavou. „Nevím, nevím, velice přísná karta. Správně neměla být vůbec udělená. Hráč odcházel viditelně od míče a vůbec nezasahoval do hry,“ řekl k vyloučení kapitána hostů.

Ve zbývajícím čase se už nic podstatného nestalo. Domácí nedokázali více jak půlhodinovou přesilovku využít ke vstřelení vítězné branky. Bezbranková remíza tak vyvolala rozdílné nálady. Slavkov považoval bod za ztrátu a hosté si troufali podle slov trenéra Zalubila na vítězství. „Kdyby nebyl podivně vyloučený Martin Zalubil, tak jsem přesvědčený, že bychom ze Slavkova odjeli se třemi body. Jinak musím uznat, že jsme viděli sotva průměrný fotbal.“

Za hosty nastoupil ke svému prvnímu zápasu nová posila. Jednadvacetiletý Roman Dobeš, který se do Lhoty přestěhoval ze Zlechova.

SLAVKOV - LHOTA 1:1 (1:1)

Branky: 4. Vystrčil – 10. M. Zalubil. Rozhodčí: Poláček. ŽK:

M. Zalubil, O. Zalubil, Dobeš, Machala, Žajdlík – Borýsek. ČK: M. Zalubil. Diváci: 90.


Sestavy:

Slavkov: Rychli – Hančík, Zimčík, Vystrčil, Kovačovič - Juřena, Borýsek, Habarta, Mahdalík – Mikulinec, Šimek.

Trenér: K. Kopeček.

Lhota: Šicha – Doležal(85. Žajdlík), Machala, Štergenich, S. Zbořil - Hubík, Dobeš, O. Zalubil, Nenál - M. Zalubil, F. Zbořil. Trenér: B. Zalubil.

Text: a foto: std.

NAŠI ŽÁCI NEZVLÁDLI DRUHÝ POLOČAS

HLUK – LHOTA 5:0 (0:0)

Další derby zápas pro naše nejmladší fotbalisty nedopadl vůbec dobře. V prvním poločase ještě drželi krok s domácím Spartakem, který sestoupil z krajské soutěže.

Po obrátce už to bylo ale horší. Střely domácích útočníků směřovaly těsně pod břevno lhotské branky. Na tyto míče byl - jinak výborný gólman Lhoty Vašek Pěnčík, ale doslova krátký. Přítomným fanouškům Lhoty se přesto zápas líbil. „Je to veliký pokrok vidět ty kluky, když hráli za přípravku a dneska. Sice prohráli, ale snažili se a bojovali,“ řekla k zápasu jedna fanynek hostujícího mužstva.