Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota odehrála dobrý zápas, na body ale nedosáhla, trenér nadával na rozhodčího

Se smutkem a bez bodů se vraceli fotbalisté Lhoty z Kudlovic a zkomplikovali si tak boj o záchranu. Domácí se takřka celý druhý poločas strachovali o výsledek, ale kýženého vyrovnávacího gólu se příznivci Lhoty nedočkali.

Na Kudlovice se Lhotě dlouhodobě nedaří a skóre z posledních tří vzájemných zápasů bylo pro hosty děsivé -  1:11 a nula bodů. Zle - nedobře, to vypadalo pro hosty už po patnácti minutách hry. Ve skrumáži před brankou Zbyňka Šichy se nejlépe zorientoval Milan Maňásek a za vše výstižného rčení „trma –vrma“  poslal domácí do vedení – 1:0.

Domácí se z vedoucí branky radovali asi deset minut. Martin Hubík nahrával a Patrik Štergenich přízemní střelou těsně za značkou penalty srovnal  - 1:1.

Největší šanci celého zápasu měl hostující Václav Kuban dvě minuty před odchodem do kabin. Martin Zalubil ho viděl dobře postaveného, ale Kuban ani ze dvou kroků nedokázal usměrnit míč do sítě. Hodně vzruchu přinesla poslední minuta poločasu. Martin Žajdlík se dostal do nadějné pozice, ale mezi dvěma obránci to neustál a ocitl se na zemi. Lhoťané se dožadovali penalty, ale hlavní arbitr Pokorák jenom roztáhl ruce – hrajte dál.

„Srazil mě  zezadu k zemi," řekl ke spornému momentu sám postižený. „Ze střídačky jsem to dobře neviděl, tak to opravdu nemůžu komentovat,“ vyjádřil se k situaci domácí trenér Jan Zlámal.

Do druhé půlky nastoupila Lhota s jednou změnou v sestavě. Martina Žajdlíka vystřídal v útoku Filip Zbořil. Sedm minut po poločase padla rozhodující branka utkání a jejím autorem byl nejlepší hráč na hřišti domácí Štefan Hložný. Z úhlu asi deseti metrů mířil přesně – 2:1.

Pro fanoušky byla ale také důležitá sedmdesátá minuta zápasu. „To snad není pravda, v bufetu jim došlo pivo,“ stěžovali si příznivci hostů. Napiš to tam. Tímto tak činím.

Ve zbývajícím čase bylo rušno hlavně před brankou domácích, ale Lhota nedokázala vstřelit vyrovnávací gól a z Kudlovic se vracela s prázdnou.

Příznivci Lhoty nemohli po zápase přijít na jméno hlavnímu rozhodčímu Pokorákovi. Domácí trenér Jan Zlámal se o výkonu hlavního arbitra nechtěl příliš bavit.

„Nezlobte se, ale já výkony rozhodčích zásadně nehodnotím.“ K samotnému zápasu přece jenom přidal několik slov. „Máte velice slušné mužstvo, nečekal jsem, že se budeme bát o vítězství. Řekl bych, že hlavně v první půlce jste byli dokonce lepší.“

Po trenéru Kněžpole tedy chválil Lhoťany i kouč Kudlovic Jan Zlámal. Malá útěcha na to, že fotbalisté Lhoty mají po dvou jarních zápasech nula bodů.

„Hlavně aby po zápase Lhoťané neponocovali s babama,“ hlásila mně po utkání jedna textová zpráva od kamaráda, který narážel na „mejdan“ našich reprezentantů po utkání se Slovenskem.CO ŘEKL TRENÉR:

Trenér Lhoty nesl velice těžce rozhodování hlavního arbitra zápasu pana Pokoráka, který ho v druhém poločase musel dokonce usměrňovat. „Pane Chaloupka všímejte si svých hráčů a moje rozhodnutí prosím nekomentujte,“ upozorňoval ho hlavní rozhodčí.  Asi deset minut po zápase vyšel trenér Lhoty Vratislav Chaloupka z kabiny hostů a ochotně odpověděl na několik otázek.

Co jsi říkal hráčům po utkání?

Že se nedá nic dělat a příští týden se hraje znovu. Měli dát dva góly a bylo to o něčem jiném. Takový je ale bohužel fotbal.

Když se nebudeme bavit o rozhodčích, jak by jsi zhodnotil zápas?

Já se musím bavit o rozhodčích ( důrazně). Nepustil nás do hry a nechtěl nás pustit do hry. Utkání řídí ze středového kruhu a na lajně má domácího laika, který uráží naše hráče. To potom nemá cenu hrát fotbal.

Souhlasíš s tím, že jsme měli na to v Kudlovicích bodovat?

Tak určitě. Neproměnili jsme ale dvě tutovky za nerozhodného stavu. Musíme dávat góly. Kdyby to tam padlo, tak snad by to rozhodčí uznal.

V poločase jsi střídal Martina Žajdlíka Filipem Zbořilem, proč?

Zkazil několik přihrávek, kdy to šlo řešit jinak. Chtěl jsem zkusit Filipa. Zdá se mně rychlejší a dravější, prostě pokus.

Obrana po několika katastrofálních výkonech tentokrát působila jistějším dojmem…

Sice mně tam vadí určité věci, ale dneska můžu být s obranou činností spokojený. Do vyložené gólového šance jsme soupeře dneska nepustili.

Koho by jsi pochválil z hráčů Lhoty za výkon v Kudlovicích?

Když měl sílu, tak dobře hrál Ondra Zalubil, a to samé platí i o Martinovi.

 

KUDLOVICE – LHOTA 2:1 (1:1)

Branky:15. Maňásek, 53. Hložný – 24. P. Štergenich


Kudlovice: Tomaštík – Kraváček, Chmelař, Vaculík, Večeřa (46. Baštinec) – Maňásek, Cakl, Hložný (85. Ježek), Gabriel – Hruška, Bohun. Trenér: J. Zlámal.

Lhota: Šicha – Doležal, Kusák, J. Štergenich, S. Zbořil – Hubík (78. Dobeš), P. Štergenich, O. Zalubil, Kuban – M. Zalubil, Žajdlík (46. F. Zbořil). Trenér V. Chaloupka.

Rozhodčí: Pokorák
ŽK:Vaculík – Kusák, S. Zbořil, M. Zalubil
Diváci:150

std