Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota i přes prohru předvedla statečný výkon

SLOVÁCKO „C“ – LHOTA 5:1 (5:0)

Branky: 7. a 27. Crla, 8. Remeš, 32. Paška, 42. Pospíšil – 83. Kusák.

 

Slovácko:

P. Remeš – Langr, Palinek, Měrka, Vašek – Rohovský, Crla, Pospíšil (76. Štěrba), Šilingr – Paška (56. Sanchez), M. Remeš (64. Perůtka).

Trenér: Ladislav Pochylý.

 

Lhota:

Soukeník – J. Štergenich, Jurásek (72. Hubík), S. Zbořil, Doležal – P. Štergenich (46. Matuštík), Kuban (46.Machala), O. Zalubil, Kusák – F. Zbořil, M. Zalubil.

 

Trenér: Bohuslav Zalubil.

 

 

Rozhodčí: Růžička.

 

ŽK: Doležal, F. Zbořil.

 

Diváci: 120.

 

NABITÉ SLOVÁCKO ROZHODLO UŽ V PRVNÍ PŮLCE

 

Lhoťané sice prohráli o čtyři branky, ale v druhém poločase už se brankostroj domácích zasekl. Proti sestavě, kterou nasadil trenér Slovácka Pochylý, by měly problémy i daleko zkušenější mančafty.

Na straně domácích nastoupili tři hráči, kteří dopoledne deklasovali ve třetí lize jihlavské béčko. Rohovský, Šilingr a Perůtka. K nim se zařadili další fluktuanti - gólman Remeš, Pospíšil a Crla. Přítomní diváci dál nestačili valit oči, kdože se to objevil na postu stopera domácích – osmatřicetiletý Jan Palinek, který má na svém kontě 335 ligových startů a v současnosti trénuje béčka Slovácka.

Na straně Lhoty nastoupili čtyři hráči, kteří hráli ještě na podzim v okresním přeboru dorostu.

Už ze základních sestav obou mužstev muselo být každému jasné, že to bude nerovný souboj a žádné body se ze Sadů exportovat nebudou. Otázka byla tedy kolik branek nasází domácí mladému mužstvu ze Lhoty.

Už po čtyřech minutách hry spustil brankostroj Slovácka Crla - 1:0. Za další čtyři minuty už se schylovalo k debaklu hostů. Remeš svým třetím gólem v řadě rozjásal domácí publikum a přesvědčil, že mu role novopečeného tatínka jde k duhu. Po čtvrthodince se k trestnému kopu postavil Jan Palinek, ale gólman Lhoty Soukeník mu gólovou radost nedovolil a jeho dobrou střelu vytáhl na roh. Slovácko svého soupeře v pohodě přehrávalo a hrálo se prakticky na jednu bránu. Ještě neuběhla ani půlhodinka hry a Crla napodruhé přehodil brankáře Lhoty – 3:0.

 

Pět minut nato po vyšachování obrany hostů pohodlně zavěsil počtvrté do Soukeníkovy svatyně Paška. Tři minuty před odchodem do kabin ukončil kanonádu domácích z téměř nemožného úhlu Pospíšil. V prvním dějství zůstaly ještě nevyužité stoprocentní šance Rohovského a Pašky a o prochladnutí gólmana Lhoty Soukeníka nemohlo být ani řeč.

 

 

Druhá půlka už byla ze strany domácích o poznání vlažnější. Měli sice optickou převahu, ale do gólových šancí už se tak snadno nedostávali. Vrchní spalovač šancí domácí Paška ukázal, že i ze dvou kroků je možné minout prázdnou branku. Sedm minut před koncem se Lhoťanům, kteří nechtěli zůstat u nuly, podařilo snížit pěkným lobem v podání Kusáka. Z hrůzostrašně vypadajícího prvního poločasu se jim tak nakonec podařilo uhrát ještě přijatelný výsledek.

 

 

Text a foto: std

 

www.slovackodnes.cz

Fotky ze zápasu také na: http://fotofotbal.blogspot.com/