Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lenka + Filip Fojtíkovi: V Buchlovicích natáčí pohádku Zdeněk Troška - prý poslední

Pokud by si teď někdo chtěl udělat výlet do Buchlovic a tamního krásného zámku či parku, musí počítat s tím, že se ne vždy dostane tam, kam by chtěl. Celý areál na tři týdny obsadili filmaři. Pod taktovkou režiséra Zdeňka Trošky se zde natáčí nová pohádka.Několika natáčecích dnů se účastní i Stanislav Mlýnek z Ostrožské Nové Vsi. „Se Zdeňkem Troškou jsme už třiadvacet let kamarádi, tak mě pozval," zdůvodňuje svou přítomnost mezi herci v kostýmech na nádvoří zámku Mlýnek.

Poté prozrazuje, že v minulosti nechyběl při natáčení pohádek Z pekla štěstí, Princezny ze mlejna ani historického filmu Andělská tvář. Herce v akci sledoval už v pondělí a do Buchlovic se pak ještě chystá v pátek.

„Zdeněk je úžasný, skromný a na to, co dokázal, také nenamyšlený člověk. Pro mě je ale na prvním místě výborný kamarád. Naprosto se shoduji s tvrzením Helenky Růžičkové, která o něm říkala, že je to takové naše sluníčko," upozorňuje Mlýnek. Tentokrát ale nebude mít čas s režisérem posedět někde ve sklípku, jako tomu bylo třeba v roce 2000. Tehdy Troška spolu s herci představoval v Hroznové Lhotě Z pekla štěstí. Režisér dodnes vzpomíná na přátelské přijetí v radějovské Rozetě.

Většina štábu je tentokrát ubytovaná ve vysokoškolských kolejích Kasárna v Uherském Hradišti. Část týmu bydlí na Smrďavce. Nová pohádka vyjde na čtyřicet milionů korun. „Je to zřejmě můj poslední film, protože nejsou peníze," tvrdí režisér Troška. Čas ukáže, jestli měl pravdu.

Filmaři se v Buchlovicích zdrží do čtyřiadvacátého srpna, kdy padne poslední klapka. Natáčet se pak ale bude třeba také v zámku Ploskovice u Litoměřic a ve skanzenu v Přerově nad Labem. Pohádka, ve které budou v hlavních rolích hrát Sabina Laurinová a David Suchařípa, by se na plátnech kin měla objevit zřejmě v březnu příštího roku.

 

LENKA FOJTÍKOVÁ

FOTO: FILIP FOJTÍK

autoři jsou reportéry připravovaného webu NAŠE ADRESA, Lenka Fotíková je šéfredaktorkou pro Hodonínsko, pro tento web vznikla také reportáž z Buchlovic ...