Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

LEDEN 2023 (druhá polovina): Můj občasný zápisník - nadále z rodného Slovácka i z Prahy. Opět trochu ze soukromí a hodně z novinařiny a politiky

Prezidentské volby jsou ve finále, čeká nás první a druhé kolo volby. Právě tyto dny popíši na následujících řádcích až do konce ledna, kdy už bude jasné, kdo bude novým českým prezidentem. V této chvíli to není vůbec jasné, favorité jsou tří - Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová. Sám jsem velmi zvědavý, co nás čeká. Že to budou dny dramtické, hektické a novinářsky vwelmi pracovní, o tom není pochyb:)

 

14. leden, sobota

 

 

 

 

 

 16. leden, pondělí

 

Jako téměř vždy přicházím do redakce první či druhý brzy ráno a natáčím toto video. Získá si takové mnohžství sdílení, lajků a podpory, že jsem téměř v šoku. Jako vždy jsem ale video točil bez jakéhokoliv pomyšlení na nějakou popularitu či kalkul. Chtěl jsem jen prostě reagovat na to, že mezi lidmi jsem cítil až téměř panický strach z války.

 

 

 

Shodou náhod jsem se potkal s šéfkou volební kampaně Petra Pavla a udělali jsme tento rychlý a krátký rozhovor. I z něj bylo zřejmé, že hvězda Pavla stoupá a má reálnou naději volby vyhrát.

 

 

 

Šéfku volební kampaně jsem potkal na pondělním setkání, kde Petr Pavel a Danuše Nerudová chtěli dát najevo vzájemné sympatie s cílem dostat k volbám i v druhém kole voliče Danuše Nerudové. Aby volili Petra Pavla. Mě ale zajímali především jejich podporovatelé. Chtěl jsem cítit, jaká je jejich chemie, zda podpora Pavla bude reálná, skutečná, zda si podporovatelé rozumí. A měl jsem pocit i z tohoto rozhovoru, že ano.

 

 

  

 

17. leden, úterý

 

Vyrazil jsem do Ústí nad Labem na první setkání Petra Pavla s lidmi po prvním kole a ještě netušil, že zažiji patrně klíčové chvíle celé kampaně a voleb. Pavel šel nejdříve mezi zdravotní sestry. Mluvil s nimi, rozdal jim růže, klasická kampaň. A potom šel do centra města na setkání s lidmi. Šli jsme menší uličkou, myslím, že nikdo jsme nečekali, co za chvíli uvidíme - otevelo se náměstí, které bylo zcela zaplněno lidmi. "Pavel Hrad!" volali. Dav byl na sebe tak natěsnaný, nešlo projít, udělal jsem nějaké rozhovory, natočil Pavla a potom držel v náruší jednu holčičku, protože opravdu tak narvaný prostor jsem ještě nezažil. Pozorovatelé označili nečekaně velký zájem o Petra Pavla v jinak babišovském regionu za předzvěst jeho pravděpodobného vítězství. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nechceme hysterického chaotika, znělo v davu lidí, kteří přišli v Ústí na Pavla

 

V rámci mapování prezidentských voleb Aktuálně.cz sleduje předvolební kampaň prezidentských kandidátů. V tomto případě přibližujeme atmosféru, která panovala v Ústínad Labem 17. ledna 2023 ve chvílích, kdy přišel Petr Pavel. Kromě toho na videu uslyšíte názory některých lidí, kteří přišli Pavla podpořit. Na videu jsou zachycena také jeho první slova, která pronesl k lidem. 

 

 

 

18. leden, středa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 19. leden, čtvrtek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. leden, pátek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. leden, sobota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. leden, neděle

 

  

 

23. leden, pondělí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. leden, úterý

 

 


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

25. leden, středa 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. leden, čtvrtek

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

27. leden, pátek

 

 

 

 

  

 

 

28. leden, sobota

 

 

 

  

 

 

  

  

  

  

 

 

 

  

  

  

  

  

 

 

  

29. leden, neděle

   

 Další nedělní služba, samozřejmě probíráme hektickou sobotu a radíme se, co sepíšeme v neděli a v pondělí.

  

  

30. leden, pondělí

 

 

 

      

31. leden, úterý