Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lákavá pozvánka do Blatnice: Čunek, Pavlica, Grygar, Juránek a Tichota

Možná mi ani nebudete věřit, jelikož tato pozvánka není ani příliš mediálně známá, ale pokuste se mi věřit. Ve čtvrtek 23. dubna přijede na besedu do Blatnice pod Sv. Antonínkem hned několik zajímavých mužů - tedy, pokud někdo na poslední chvíli návštěvu neodřekne.

Blatničtí do své vesnice pozvali kontroverzního šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka, primáše Hradišťanu Jiřího Pavlicu, uznávaného astrologa Jiřího Grygara, výborného muzikanta Spirituál Kvintetu Jiřího Tichotu a do nedávna hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka. Beseda začne v 17:00 v restauraci Roháč, a po pravdě řečeno, nevím, kdo by měl ještě do našeho regionu přijet, abyste si ho přišli poslechnout a třeba s ními i "pokecali".

Myslím, že Blatničané, kteří tuto i další besedy pořádají, zaslouží pořádné uznání. Jen kdyby dávali o těchto besedách ještě více vědět, nedávno takto pozvali do Blatnice skvělého fotografa Jindřicha Štreita, viz zajímavé stránky Blatnických nezávislých novin TADY.    

Přiznám se, že jsem byl trošku překvapený i sestavou nyní pozvaných hostů, zejména jsem si úplně nedovedl představit vedle sebe Jiřího Čunka a Jiřího Pavlicu, ale omyl, setkali se už na besedě loni v Kyjově, důkaz najdete TADY

Takže, udělejte si čas a do Blatnice vyjeďte, bohužel, já mám už dlouho lístky do divadla a tak ke své velké lítosti v Blatnici nebudu...

RB

Ps. Podívejte se prosím i na pozvánku...

Soubory ke stažení