Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Kupte si krásný obraz Joži Uprky - prodávat se bude už za pár dnů... Akorát stojí trošku víc peněz. Mohl by ho místo fotbalisty koupit Zdeněk Zemek :)

Když jsem před  několika dny listoval pátečním magazínem Hospodářských novin, zaujala mě barevná reklamní stránka, na které bylo několik obrazů, poutajících na aukci 25. května na pražském Žofíně. Zaujala mě proto, že aukční síň dala na stránku kromě moderních obrazů známých malířů také "našeho" slováckého Jožu Uprku a jeho obraz s názvem Pohřeb. Zaujala mě i vyvolávací cena: 1,9 milionu korun.

Přišlo mi, že to je cena poměrně slušná a velká, která tak trošku napravuje mýlku mnoha lidí, že obrazy Uprky až tak cenné nejsou, namaloval jich hrozně moc, mnohé neměli až tak velkou kvalitu atd... Jak je vidět, kvalitní obrazy Uprky mají i dnes svou cenu a mnoha lidem se zcela jistě líbí. My, kteří 1,9 milionu ani více nemáme, my se můžeme těšit alespoň z toho, že v našem Uherském Hradišti si můžeme prohlížet Uprkovy obrazy třeba každým dnem.

Jak jistě víte, máme přece Galerii Joži Uprky, která je dokonce v celém jednom, převelikém patře Jezuitských kolejí, opravených za desítky a desítky milionů korun - samozřejmě, že z naprosté většiny evropských. Nejsem příliš příznivcem toho, že tento prostor dostali majitelé obrazů Uprky, raději bych tam viděl například děti ze základní umělecké školy, ale když už tak radní Hradiště rozhodli, využijte toho a galerii navštěvujte. Moc by to potřebovala, protože lidí do ní příliš nechodí.

Obrazy Joži Uprky (stejně jako další obrazy, které tam jsou k vidění) jistě potěší naše srdce i duši. A jak známo, krása člověka povznáší, zlepšuje mu náladu a dělá život hezčím... Tak honem, honem, utíkejte :)

 

RB 

 

No a pokud 1,9 milionu a více máte, a chcete si takový krásný obraz Uprky pořídit, TADY najdete detaily, kde, kdy a jak se k němu dostat. Třeba ho koupí pan Zemek, spolumajitel galerie, vždyť takový jeden obraz ho určitě vyjde na míň, než jeden fotbalista jeho fotbalového - a letos výborného! -  Slovácka :)