Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Krásná pocta horňácké zpěvačce Anně Kománkové

To bylo radosti! Když jsem dnes přišel domů, našel jsem pod vraty vycpanou poštovní obálku od pošťáků. Už jsem si myslel, že jsou to nějaké další dotírající složenky, ale mýlil jsem se. Uvnitř bylo něco, co mi udělalo obrovskou radost! Přišla mi knížka Akademie věd České republiky, ve které je uschováno také CD se zpěvem Anny Kománkové z Javorníku. Nádhera!!! Skoro bych řekl, nejkrásnější dárek, jaký jsem mohl dostat ke svým dnešním narozeninám (roky neprozrazuji ani neoslavuji, už je to bída) ...

Na tuto knížečku jsem se těšil od října loňského roku, kdy jsem měl to štěstí být v Javorníku při natáčení Anny Kománkové. Projekt Etnologického ústavu Akademie věd ČR (konkrétně pánů Dalibora Turečka a Lubomíra Tyllnera) se mi od začátku nesmírně líbil, a jsem štastný, že vyústil v tak nádherný výsledek.

Určitě vám o celé knížečce, cédéčku i natáčení řeknu více v příštích týdnech, uvidíte i fotky z natáčení, to vše samozřejmě v pěkné podobě dám i do Časopisu ostrožska a Horňácka.

Anna Kománková, vzácná to žena Horňácka, si něco takového zasloužila už dávno, ale díky všem dobrým lidem, že takto krásný projekt vznikl alespoň k jejím osmdesátiletým narozeninám, které slavila minulý  týden.

Ještěm dodám, že Anně Kománkové bude věnovaný jeden programový blok na letošních Horňáckých slavnostech. A rád bych doporučil také sobotní dopoledne na letošní Strážnici, to diváci uslyší výborný ženský sbor z Javorníku (v něm právě zpívá i paní Kománková a uslyšíte ho i na zmiňovaném CD) a neméně dobrý mužský sbor z Hrubé Vrbky. Už teď jsem přesvědčený, že to bude jeden z nejkrásnějších koncertů Strážnice...

 

RB