Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Krásná atmosféra na Slováckém krůžku v Brně - s poctou pro profesora Dušana Holého (točil Tonda Vrba)

S hóóódně velkou radostí (a trošku i závistí), dávám sem na stránky videoukázky od Tondy Vrby, který natáčel tento týden setkání Slováckého krúžku v Brně. Jak už jsem dříve tady na webu upozorňoval, toto setkání mělo jeden výjimečný bod - krúžkaři se totiž rozhodli udělit čestné členství Dušanovi Holému, vrbeckému rodákovi, veleznámé zpěvákovi i profesorovi Masarykovy univerzity.

 

Jsem opravdu šťastný, že Tonda toto setkání nahrál, vzhledem ke kulatému výročí se pan Holý dočkal několika oslav i ocenění, ale bohužel jsem žádné neviděl zachycené na internetu. Sám jsem byl bohužel vždycky jinde, takže jsem nemohl nic z toho nahrát. Nyní se tedy můžete podívat, jak to vypadalo v Brně.    

 

Pokud jsem se na začátku zmínil o závisti, nemyslel jsem ji nijak zle, myslím, že litovat může každý, kdo v krúžku nebyl, jak uvidíte a uslyšíte na videoukázkách, atmosféra byla hodně srdečná i veselá.

 

RB 

 

Ps. Tondo, díky MOC!!! 

 

Na prvním videu uslyšíte starostu krúžku Václava Štěpánka... 

 

 

Tady setkání začíná, uslyšíte úvodní uvítání ... 

 

 

Nejdříve zpívají ženy, od třetí minuty  uslyšíte, od kdy je rodina Holých spjata se Slováckým krúžkem... 

 

 

Tady už je zachyceno samotné předávání, které doplňuje moc pěkné zpěv chlapů,  pd 3.10 mluví pan profesor. Co mě trošku zklamalo, je chování některých lidí, kteří byli dost hluční i ve chvílích, kdy pan profesor mluvil. Škoda... Jestli už měli víc vypito, nevím... Šak večér byl teprú na začátku :)

 

 

 Pěkně zachycená srdečná atmosféra ...

 

 

Tož, "u nás" na pražském Slováckém krúžku je to také výborné, ale starší ludé v Praze spíš sedijú, zatímco v Brně sa vrtěli, jak zamlada :)   

 

 

Á pozor, Tonda dělá první rozhovory - za každý jsem mu vždycky moc vděčný! Nahrávejme takto co nejvíce lidí, je to ještě důležitější, než nahrát zpěvy či muziku! 

 

 

 

 

 

 

 Přišel pokročilejší čas - a zpívá samozřejmě už aj Tonda :)

 

 

No a všecky videa Tondy jsou TADY!