Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Konec politiky, Zemana i mé trpělivosti s některými čtenáři a komentáři... A videa z posledních dnů - budu rád, když se na videa mrknete, děkuju ...

Tak doufám, že řada čtenářů, kteří mě proklínali pro přítomnost prezidentské kampaně a Schwarzenbergra tady na webu, teď bude konečně spokojena a ráda se podívá na zcela nepolitická videa a příspěvky. Vyhlašuji konec politiky, Zemana i Schwarzenbergra tady na webu! Aspoň na chvilku :) 

Mnozí tvrdili, že tady na webu politiku nechtějí a chtějí videa například s folklórem, tak mi jenom není jasné, proč články o politice z minulých dnů překonávaly takřka rekordy čtennosti na mých stránkách. Například ve srovnání s řadou videoukázek a článků, na kterých mi záleželo podstatně víc než na politice - viz například videa o zajímavých lidech, videa z kultury, videa o dobročinnosti, boji za svobodu nebo třeba i některá folklorní videa a další věci. Tož tak, aby bylo jasno :) 

Stejně tak mi je líto, že o politice jste mnozí schopni psát a psát komentáře, když ale chci po někom tipy na zajímavé lidi, články o lidech aktivních a dobrých, nebo třeba kontakty na pamětníky, tak většinou mlčíte jako hrob. Člověk se projde někde po dědině a slyší klepů a pomluv na řadu lidí, že by z toho mohl psát knížku. Ale abyste pochválili lidi, kteří žijí kolem vás, abyste o nich dali vědět, abyste o nich třeba i napsali, to nikomu moc nejde, tož, to onom tak na okraj téj našéj slováckéj pohostinnosti a vstřícnosti :)

Pokud jde o řadu nevkusných názorů v komentářích tady na webu, k nim skoro nic psát nebudu, většinou je nečtu, o některých se dozvím od druhých lidí nebo manželky, která po takových "názorech" ještě víc na mě naléhá, abych se vykašlal tady na stránky, na lidi i na Slovácko, ale nějak ji pořád nechci poslechnout, i když teď má asi největší naději, že jejímu přání vyhovím :)  

Že komentáře takřka nečtu, za to se na mě nemůžete zlobit. Pokud si chce člověk o lidech ještě udržet nějaké iluze a chce jim nezjištně něco předkládat třeba tady na stránkách, musí se alespoň částečně lidské frustraci a zlobě vyhýbat, však to mnozí lidé znají, řada z nich svých aktivit zanechala právě kvůli reakcím anonymů a dalších podobných hrdinů. Poděkování byste i tady na webu našli tak na prstech obou ruk, zatímco k počítání urážek by vám nestačili ani prsty a nohy stonožky :)

Proč se na to tedy nevykašlu ani po spršce "vřelých" slov z posledních dnů? Nevím, jsem prostě taková povaha, někde uvnitř cítím obrovské přesvědčení, že má smysl šíři pozitivní věci, že má smysl ukazovat lidi, kteří jsou zajímaví, aktivní, pracovití nebo stateční, že má smysl ukazovat lidi, kteří se věnují lidové kultuře, kteří hrají, zpívají, tančí. Stejně tak chci ukazovat naše Slovácko a Moravu, myslím, že takto pro ni dělám mnohem víc, než ti z vás, kteří se bušíte v komentářích do hrudi a tvrdíte, jací jste Moraváci, i když sedíte doma na prdeli a melete maximálně pantem  :)

Prostě toto seznamování s "pozitivními" událostmi a lidmi mám nějak v sobě, když jiní sedí v hospodě, u televize, nebo jdou třeba na houby, zdá se mi mnohem smysluplnější dělat toho "dobro" a šířit ho dál. Je mně přitom úplně jedno, jestli někdo z lidí, jejichž aktivity šířím dál, volí Zemana, Schwarzenbergra nebo třeba Okamuru, nikdy v životě jsem na toto nebral ohled - kdybych bral, tak bych třeba nemohl mnohokrát točit taková seniorská setkání v Hluku, kde řada lidí vidí spásu kupříkladu v soudruhu Grebeníčkovi :)        

Tak to jen tak pro úvod, každopádně čas od času se k politice budu i tady na webu vracet, a to politice celostátní, krajské i komunální. To by totiž od nás často politici chtěli, abychom drželi hubu, pěkně tancovali, usmívali sa, občas jich oblékli do kroja, zatančili s něma, dali jim okoštovat slivovice nebo vína a potom si řekli, jak sú to dobří ludé, kterým mosíme dat ve volbách hlas. Tož, takoví blb opravdu nechcu byt a nechtějte to ani po tychto stránkách :)

To je všecko, k volbám se vrátím ještě v druhém článku někdy v týdnu, bude to ale jiný článek, než ten ironický s pravdou a láskou, který jsem dával dnes a který vás tak "poškádlíl" :)

Pojďme na videa, uvidíme, kolik z vás se na ně podívá, když jste tú politiku tady nechtěli ...

RB

Ps. Budu se snažit dát postupně videa do samostatných článků se samostatnými nadpisy, aby se dobře lidem hledali.... 

 

 

Z toho dobrého v posledních několika dnech bych chtěl ukázat například toto video. Karel Bojko přišel v Hluku už loni s výborným nápadem a udělal z jedné sportovní akce (vyhlašování nejlepších sportovců v Hluku) moc pěknou společenskou událost. Vy se nyní můžete podívat na jeden kousek sobotního večera, kdy bylo vyhlášeno pět nejlepších sportovců Hluku. Od pana Bojka vím, že dělat takovou akci není žádná sranda a musí se při ní spoléhat především na sebe a několik málo pomocníků, i proto tady tuto výbornou aktivitu vzpomínám. Jen tak pro informaci, abych mohl toto "dobro" ukázat, spěchal jsem v sobotu odpoledne z voleb v Praze domů, abych aspoň kousek večera stihl. 

 

 

Toto je pro změnu Pavel Bezděčka, velmi zajímavý chlapík, který měl v pátek večer vernisáž své pěkné výstavy v Uherském Brodě. Tady je kousek rozhovoru s ním, ještě se k němu tady na webu hlásím. V Brodě bylo v pátek večer hned několik kulturních akcí, moc lidí na nich nebylo - tož nevím, kde jste všichni vy hrdí Moravané byli, když jste mohli podpořit moravskou kulturu svou účastí ...  

 

 

A toto je paní Weberová, točil jsem ji dnes v Uherském Brodě před budovou gymnázia. Právě v té budově shromáždili nacistí za druhé světové války stovky a stovky židů z celého okolí, aby později v koncentračních táborech většinou z nich chladnokrevně zavraždili. Od včerejška je na gymnáziu deska, která tuto tragickou událost připomíná. V Brodě si připomněli Den holocaustu velmi důstojně, i k němu se ještě vrátím - také vás tam mohlo být víc, moji milí moravští krajané ...

 

 

 

... A tímto videem chci podpořit a povzbudit děti a vedoucí v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Pro lidovou kulturu, pro udržování tradic, tam dělají opravdu hodně. Tady se můžete podívat na jedno vystoupení, další přidám později. I kvůli této "dobrotě" jsem spěchal v sobotu z Prahy, kdybych dal na špínu v komentářích z minulých dnů, nikdy bych asi toto nemohl dělat ...

 

 

A chtěl bych také podpořit tyto holky, které se snaží prosadit v tanci s názvem street dance. Natočil jsem je v pátek večer, říkají si Detroit, a k dyž si je najdete na internetu, budou moc rádi, když je k sobě pozvete na vystoupení. Jsou opravdu výborné!

 

 

A rád bych ukázal i holky z naší střední průymslovky, které takto děkovaly paní učitelkám za to, že s nimi cvičily polonézu právě na páteční ples. Mimochodem, jako jeden z pořadatelů jsem musel zůstat až do konce, tedy někdy do čtyř ráno, v osm jsem už jel do Prahy a pak se hned vracel do Blatnice a Hluku. Abyste si nemysleli, že jsem žil jen politikou, dával sem na stránky jel politikou a ničil se některými urážkami v komentářích.  

 

 

A toto je Michal Blažíček, velmi zajímavý kluk a výborný vedoucí Veselského kulturního centra. Už jednou jsem na stránky video s ním dával, ale dívalo se na něj málo lidí. Tak kde jste všichni vy kulturu milovní čtenáři mých stránek? Nebo sem mám začát dávat články z Blesku, abyste se měli na co dívat? A kde jste všichni vy, co chcete, aby na Slovácku celé Moravě žila co nejvíce kultura? 

 

 

A toto je video z Brna z minulého víkendu, potkal jsem tam tohoto velmi sympatického trampa, který je kronikářem tramského hnutí - Jiří Fred Jedlička. Zajímavý člověk, žádná politika, tak jsem zvědavý, kolik z vás se s ním bude chtít seznámit, když tady na webu tedy nechcete politiku.  

 

 

A spisovatel Josef Holcman, přečtěte si nějakého jeho knížky, třeba o padesátých letech, aby se tady na tom našem vašem milovaném Slovácku nestávalo, že komunistů budou skoror nejsilnější politická strana. 

 

 

A toto je pan Kadlček, velký holubář z Dolního Němčí. Také zajímavý chlapík. Točil jsem ho na parádní přehlídce poštovních holubů v Hluku - k akci se vrátím ještě v časopisu Krajem svatého Antonínka. Üplně nepolitické téma, tož klikejte a poslechněte si ho.

 

 

A ještě trošku "dobroty". Toto je Marek Šojdr, nejlepší student Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Uherském Brodě za rok 2012. Točil jsem ho, aby povzbudil a inspiroval naše studenty, aby na sobě pracovali, aby byli co nejlepší, aby studovali, aby měli šanci najít co nejlepší práci - jinak skončí na úřadě práce a padnou do náruče komunistům i Zemanovi. 

 

 

Ještě chcete něco dobrého, pozitivního? Raději něco takového, než ubližovat lidem v komentářích, jak to někteří umíte, samozřejmě zbaběle jako anonymové. Toto je CM Olšava, hráli na vernisáži zmiňovaného Pavla Bezděčky. Chlapi byli vynikající, hráli s velkou chutí, úsměvem, elánem, hráli víc než hodinu, což je na vernisážích nevídané. Opravdu krása. Díky za to!

 

 

 

Mohl bych dávat další videa, ale tímto videem končím. Je z  naší školy, můžete se podívat na zbrusu novou interaktivní obrazovku, kterou máme jako jedni z prvních na Moravě. Dávám sem toto video pro to, abych ukázal, jak jsou školy stále lépe vybavované, nejen naše, ale také jiné. Vidím na mnoha školách i jinde, jak moc věcí se mění k lepšímu, kolik lidí se snaží něco dělat, navzdory tomu, že Miloš Zeman a podobní mluví rádi o spálené zwemi a podobných nesmyslech.

 

 

To je opravdu vše, mějte se - a zkuste místo nadávání v diskusích dělat něco užitečného :) Aby bylo jasno, nevadí mi názory, které jsou odlišné od mých, mám rád debaty z očí do očí, v této chvíli jen volám po tom, abychom nepsali zbaběle anonymy, ale normálně se podepsali a normálně napsali svůj názor. Copak to je, prosím, tak těžké?

RB