Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Konec fotbalové sezony: Sestupuje Brod, Velká, Nová Ves a Boršice. Fotbalisté Lhoty věnovali fanouškům dva sudy piva

1308509297-lhota-drslavice-013

Fotbalová sezona 2010/ 2011 je minulostí

Je jasno. Poslední kolo všech soutěží rozhodlo o postupu a sestupu mužstev našeho regionu. V letošním ročníku přišla na řadu bohužel, ta druhá - smutnější varianta. Z divize sestupuje po dvou letech Uherský Brod, z kraje padá Ostrožská Nová Ves a Velká nad Veličkou. Z okresního přeboru jdou dolů  Boršice. Broďané doufají, že jejich sestup by ještě nemusel být definitivní. Sází na to, že některé mužstvo z krajského přeboru  postup odmítne a oni v soutěži zůstanou.
DIVIZE

Brod skončil na 14.  místě a stále doufá v záchranu

KONICE - UHERSKÝ BROD 2:3 (1:0)

Po dvouletém působení v divizi sestupují fotbalisté Uherského Brodu do krajského přeboru. Kde hledat příčiny pádu? Jednoznačně nevydařená jarní část sezony. Ještě čtyři kola před koncem podzimu byl Brod v polovině tabulky, ale od zápasu proti Fatře Napajedla v polovině října vyhráli Broďané jediné utkání.  V posledním kole sice vyhráli na hřišti předposledních Konic, ale naděje na záchranu jsou pouze administrativní cestou.

Lubomír Blaha – trenér Uherského Brodu. Máme pořád šanci

Máme lepší vzájemný zápas s Blanskem, které získalo stejně bodů jako my, skončili jsme třetí od konce. Bude záležet na spoustě okolností, třeba kolik mužstev se přihlásí do vyšších soutěží. Nikdo nechce být poslední. Poslední vždycky sestupuje, my máme pořád šanci. Sice vůbec netušíme, jak to dopadne, ale třeba v divizi zůstaneme.


Branky hostí: 55. Slinták, 60. R. David, 75. Daněk.

Uh. Brod: Ondrůšek – L. Ligas, M. David, Vrága, Dvořák – Solařík, Daněk, R. David, Kúdela – Slinták, Kostelník (68. Hruboš). Trenér L. Blaha.KRAJSKÝ PŘEBOR

Velká vyhrála 10:0, přesto sestupuje – gólem v poslední minutě jiného zápasu. Hlučané jeli na derby do Dloního Němčí na kolech

 

DOLNÍ NĚMČÍ - HLUK  1:4

Ve velkém sousedském derby, které svedlo tradiční soupeře až v posledním kole, se projevila parádní forma Hlučanů z posledních zápasů. Fotbalisté a jejich fanoušci, se do nedalekého Dolního Němčí vydali na kolech, včetně trenéra Libora Soldána. Skvělou střeleckou formu po návratu z Ameriky potvrdil Jan Dohnal. V uplynulém kole zaznamenal tři branky a v derby svůj jarní rekord vyrovnal. Další branku hostů přidal Přemek Radoch.     

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:3

Už před zápasem bylo jasné, že fotbalisté Nové Vsi se minimálně na jednu sezonu s krajským přeborem loučí. Poslední Valašské Klobouky si překvapivě odvezly bod, i když prohrávali už dvoubrankovým rozdílem.


Sled branek: 

                       1 :0  3  –Šálek
                             2:0  30- Zálešák
                             2:1   59- Sáblík    
                            2:2   66- Kachlík z penalty    
                            3:2   80  - Šálek
                             3:3   82 -  Machů


 

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:3. Foto: Jara Štěpán

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:3. U míče střelec dvou branek domácích Roman Šálek. Foto: Jara Štěpán

 

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:3. Foto: Jara Štěpán

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:3. Foto: Jara Štěpán

 

VELKÁ NAD VELIČKOU – ŽIDENICE 10:0 (3:0)

Beznadějně poslední a už několik kol jistý sestupující fotbalisté Židenic přijeli na Horňácku. Domácí se mohli v posledním zápase ještě zachránit, ale museli spoléhat na výsledky jiných mužstev. Konkrétně na zápas Kuřimy proti Bzenci. 

Tady je komentář k situaci Velké od fotbalového serveru www.jihomoravskyfotbal.cz.


Společně s Židenicemi sestupuje Velká nad Veličkou. Rozhodly o tom až poslední vteřiny utkání Kuřimi se Bzencem. Kordárna si naprosto jasným způsobem poradila v 30. kole s Židenicemi výsledkem 10:0 a čekala, jak skončí právě duel v Kuřimi. Potřebovala, aby Bzenec odvezl všechny body, k čemuž nebylo daleko. Dlouho bezbrankový zápas se rozhýbal až pět minut před koncem. To poslal Slovan do vedení šestnáctou brankou v sezoně Petr Kasala.

Kuřim byla blízko pádu do 1.A třídy. Ve třetí minutě nastaveného času jí ale zachránil vyrovnávací brankou Ivo Králíček. Velká i Kuřim nasbíraly za třicet kol shodně 30 bodů, horší vzájemný zápas posílá o soutěž níž celek z Horňácka. Velké nepomohl ani rekordní střelecký zápis Petra Kohůta, který nasázel ČAFCE sedm gólů!

Prodělali jsme na systému, byli jako Jánošíci a podcenili jsme šířku mančaftu, hledal příčiny sestupu předseda a trenér Velké Petr Kohůt


Byli třetí, desátí, dvanáctí a patnáctí. Takto končili jednotlivé sezóny v krajském přeboru fotbalisté Velké nad Veličkou. Poslední umístění znamená pro klub z Horňácka sestup do 1.A třídy. V posledním utkání v přeboru zaznamenala Velká zároveň nejvyšší vítězství za čtyři sezony. Židenickou ČAFKU deklasovala 10:0. Sestup tím ale neodvrátila, v souběžně hraném utkání totiž Kuřim uhrála potřebný bod. "Soutěž už jsme si prohráli dřív," přiznal předseda Velké Petr Kohůt.


"Prodělali jsme na systému. Tím, že se jedno kolo předehrávalo na podzim. To jsme měli slabé mužstvo," začal vyjmenovávat příčiny neúspěchu velický předseda. V šestnácti podzimních duelech uhrála Kordárna 12 bodů a nastřílela jen 11 gólů. Na jaře jí zvedly příchody Petra Kohůta, Jiřího Pravdy, Bohumila Vardana a Lukáše Macka. To uhrála 18 bodů. "Na jaře jsme hráli podstatně lépe. Doma hráli dobře, porazili Bohunice, remizovali s Vracovem a dovezli i tři body ze Zbýšova. Na druhou stranu jsme podcenili šířku mančaftu. Měli jsme slabou lavičku, bez zkušeností. Když někdo vypadl, neměli ho kým nahradit. Měli jsme přivést ještě dva hráče. U nás je to ale těžké, jsme na hranicích a nemáme kam sáhnout," připojil další možný důvod.


Jako klíčová se ale nakonec ukázala podzimní prohra v Brněnských Ivanovicích se Židenicemi. "Byli jsme jako Jánošíci. Bohatým brali a chudým dávali. Prohráli jsme v Židenicích, ani jednou neporazili Novosedly, jeden bod uhráli s Kuřimí. To je asi hlavní důvod sestupu. Kdybychom měli o bod více, asi bychom se zachránili," uzavírá Petr Kohůt.

Stránky jihomoravského fotbalu najdete zde:

 

 VELKÁ NAD VELIČKOU – ŽIDENICE 10:0 (3:0) I přes rekordní výhru nakonec Velká setupuje. Na snímku předseda a trenér Veličanů Petr Kohůt

 

 

I.B TŘÍDA

HUSTOPEČE – BLATNICE 4:3 (4:1)

Na hřišti desátého mužstva tabulky Blatničané znovu prohráli a v konečné tabulce obsadili třetí místo.


OKRESNÍ PŘEBOR

Fotbalisté Lhoty věnovali fanouškům dvě bečky piva

OSTROŽSKÁ LHOTA - DRSLAVICE 0:4 (0:3)

Pokud je na Antoníčku pouť, tak fotbalisté Lhoty vyhrávají jenom výjimečně. V zápase proti silným Drslavicím se to potvrdilo. Začátek patřil domácím, ale ti své šance neproměnili. Po dvaceti minutách, už vedli hosté o dvě branky a bylo vlastně po zápase. Domácí fotbalisté věnovali fanouškům za přízeň v celé sezoně dvě bečky piva, které se čepovalo právě v zápase proti Drslavicím. V závěru zápasu převzal kapitánskou pásku Bayarkhuu Erdenebileg, který se po dvou letech v lhotském dresu vrací zpátky do Mongolska.

 

OSTROŽSKÁ LHOTA - DRSLAVICE 0:4 (0:3) U vchodu se čepovalo pivo, která bylo tentokrát zadarmo!

OSTROŽSKÁ LHOTA - DRSLAVICE 0:4 (0:3) Výbor fotbalu ve Lhotě vystavil pohár a fotky z vítězného finálového zápasu okresního poháru. Pěkný počin, o parádní foky byl zájem....

 

OSTROŽSKÁ LHOTA - DRSLAVICE 0:4 (0:3) Pivo zadarmo! Hlásil plakát, který zval na poslední zápas sezony

 

 

NEDAKONICE – BORŠICE 4:2 (1:2)

Domácí, kteří mají v kapse postup přivítali Boršice, ty naopak z okresního přeboru sestupují. Ještě v poločase se rodil senzační výsledek, ale po přestávce domácí zabrali a nenechali si postupové oslavy pokazit.

 

TRAPLICE - UHERSKÝ OSTROH 3:4 

Vyrovnaný zápas rozhodl minutu před koncem hostující Raštica. 

 

KONEČNÉ TABULKY A VÝSLEDKY Z POSLEDNÍHO KOLA VE ZLÍNSKÉM KRAJI JSOU TADY: