Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Kauza: Topolánkovy výroky - TADY je nesestříhané dlouhé video

O vysoké politice píši tady na webu minimálně, jako novinář jsem si jí "užil" za několik let psaní dost, přesto se o ní výjimečně zmiňuji. Dnes tak činím, protože, jak jistě víte, kauza výroků Mirka Topolánka může mít naprosto zásadní vliv na letošní parlamentní volby.

Rád bych vás upozornil na nesestříhané video s Topolánkovým souvislým povídáním, které se nyní objevilo na internetu a je zatím nepodrobnější informací o tom, co vlastně šéf ODS řekl.

 

VIDEO JE TADY... 

 

Dávám na něj odkaz, protože vždy je dobré mít k vytvoření jakéhokoliv názoru maximum možných informací - nesestříhané video je k tomu dobrým "pomocníkem". Jaký ten názor bude, záleží jen na vás. Mimochodem, dnešní noviny se v názoru na celou kauzu zajímavě liší, a to zejména Hospodářské noviny - viz dnešní komentář šéfredaktora Petra Šimůnka TADY... Takovou odlišnost samozřejmě jen a jen vítám, je skvělé mít možnost si vybrat z více názorů jednotlivců či médií.

Snad si neodpustím jen jednu poznámku. Když jsem psal o politice (ale to se netýká jen politiky), stále více jsem vnímal, že nelze si dělat názor na politika z jeho vystoupení před kamerami či voliči nebo z autorizovaných rozhovorů v novinách. Politik začal - a to ještě jen někdy - mluvit otevřeně a upřímně až ve chvíli, kdy se kamery zhasly nebo se vypnul diktafon. Nejcennější informace například v parlamentu tak člověk získával v kuloárech, při neformálním povídání.

RB