Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Kam ve Zlínském kraji za sportem? Tady je detailní přehled, co, kde a kdy bude + Pozvánka na sobotní utkání Slovácka - hraje doma a před kamerami TV !

Slovácké noviny vydávají výborný a takřka dokonalý seznam, kde a kdy je možné se jít podívat na sport. Nabídka je přitom nesmírně široká a vybrat si může prakticky každý. I když tento víkend bude asi spousta lidí "sportovat" na fašanku, přesto se jistě mnozí půjdou na sport podívat. 

 

Přehled prosím najdete TADY, na webu Slováckých novin ...

 

RB

 

Rád bych ještě přidal text, který rozesílá pravidelně novinářům  mluvčí fotbalového klubu 1. FC Slovácko Aleš Mazúrek. Myslím, že text stojí za přečtení:

 

Slovácko chce složit reparát 

Slovácko chce složit reparát Slovácko má za sebou vstup do jarních odvet nejvyšší soutěže, který se mu příliš nepovedl. Domácí porážka s Bohemians 1905 ale příliš vrásek trenéru Soukupovi na čele neudělala.

„Stojím si za tím, že jsme neodehráli špatný zápas. Pokud se samozřejmě nebudu dívat na výsledek. A já se na něj nemůžu dívat jen skrz výsledek. Tak jak někdy, když vyhrajeme 1:0, nejsem spokojený s hrou, tak si nyní myslím, že z 80% jsme měli převahu a potvrzují to i analytické výsledky, kdy jsme měli držení míče, větší počet přihrávek, větší aktivita při zakončení. Ve všech těchto parametrech jsme byli lepší tým," vracel se k porážce 1:3 trenér Slovácka.

V sobotu jeho svěřence čeká zcela jiný soupeř. Viktoria Plzeň je na čele tabulky a otevřeně vyhlásila útok na titul. Proto si Soukup myslí, že na Slovácko přijede s jednoznačným cílem.

„Přijede k nám vyhrát, tak jak přijíždí vyhrát i na jiná mužstva. A jestli chce vyhrát titul, tak venku vyhrávat musí, tak jako teď Sparta na Baníku. Plzeň k nám určitě přijede hrát fotbal a bude nás chtít přehrát a porazit, bez nějakého taktizování a svazování defenzívou," předpokládá ofenzívní pojetí od svého sobotního soupeře Soukup, který zároveň ví, jak by se jeho tým měl k utkání postavit.

„Musíme si vzít trochu příklad z Hradce, protože on hrál odvážně, nebyl na něm vidět žádný respekt ze soupeře a to mu drželo dlouhou dobu naděje na bodování. Do 70. minuty byla hra vyrovnaná a domácí z toho začínali být nervózní, což potvrdila i radost trenéra Vrby po vstřelení branek. Určitě mu spadl kámen ze srdce. Nemá si cenu nic nalhávat. Plzeň bude u nás favoritem, ale právě proto se bude od ní čekat povinná výhra. A to by mělo být pro nás motivací, abychom si s takovým soupeřem dokázali, že nejsme tak špatní a výsledek z prvního zápasu neodpovídá reálné situaci a my se nemusíme strachovat o vývoj jara," věří v sobotní úspěšný výsledek trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup, který bude postrádat zraněného Starého a vykartovaného Kubáně.

„Alternativ na post levého obránce máme více. Může tam hrát Nešpor, Urbánek i Reinberk. Uvidíme, pro koho se rozhodneme," nechce odkrývat karty Soukup.

 

Utkání má výkop v sobotu 5. března v 17.20 hodin před kamerami České televize

 

 

Statistika vzájemných prvoligových utkání Slovácka a Plzně

 

Celková bilance: 11 zápasů 4 - 2 - 5 15 : 15

Domácí statistika: 4 zápasy 2 - 1 - 2 10 : 7

Nejčastější výsledky: 2:0 a 1:0 (3x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Kowalík a Švancara, 2 - Ivana a Malár

Nejvíc branek za Bohemians: 3 - Krbeček, 2 - Kolář a Střihavka

Největší návštěva na Slovácku: 6.250 - 25. července 2009 (1.liga, 2:3)

Největší návštěva v Plzni: 5.421 - 15. srpna 2010 (1.liga, 0:3)

Zajimavosti: Slovácko již pět zápasů v řádě nedokázalo Plzeň porazit. Pouze jedenkrát uhrálo remízu 2:2 ve Štruncových sadech (15. 5. 2010). Přesto je zajimavé, že se Slovácku z dlouhodobého hlediska v Plzni daří. Dokázala zde již dvakrát vyhrát, což se o mnoha jiných českých a moravskoslezských stadionech, nedá napsat...

 

Aleš Mazúrek