Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ještě akce na víkend - je toho mnoho! I kino v Hluku!

Sepisovat sem všechny víkendové akce, třeba jen ty z okolí, snad ani nejde. Je jich opravdu hodně, některé jsem dával sem na stránky už v minulých dnech, další přidávám nyní. Nejsou ale zdaleka všechny, navíc já ani nechci, aby tyto stránky byly nějak moc servisní s přehledem akcí. Nevím proč, ale občas mám z toho množství akcí jakýsi divný pocit, ne z těch, kteří tyto "akce" či spíše setkávání pořádají, ale z nás konzumentů, kteří někde přijedeme, založíme ruky a pak jako bychom říkali: Tož, a teď nás bavte... 

Mnoho akcí najdete na stránkách Mikroregionu Ostrožsko, Zuzka Lipárová akce pravidelně doplňuje. Tentokrát zve například do Blatničky, Kunovic, Uherského Ostrohu. 

A samostatně bych chtěl dát tuto pozvánku na neděli 26. dubna do hlucké sportovní haly, Kosenka je vynikající! Dům dětí a mládeže v Hluku zve všechny rodiče a přátele na pořad "Už bude Máj" v neděli 26.dubna2009 v 16.00 hod. ve sportovní hale. V programu vystoupí dechový orchestr Kosenka, kroužky moderního tance a mažoretky DDm Hluk. Vstupné dobrovolné, přijďte prožít pohodové odpoledne.

Já mám nejraději pozvánky toho typu, která mi přišla mailem ze Základní školy v Březové. Tady je:

Čtyři měsíce po vydání básnické sbírky pro děti od básníka Zdeňka Železného (s ilustracemi dětí naší školy) „Slovní hrátky se zvířátky" ve školním nakladatelství, připravili žáci školy další dílo Zdeňka Železného - dětské divadelní představení s aktuálním tématem dnešní doby, které je součástí programu ke Dni Země.
Představení se uskuteční na jevišti v přírodě v areálu ZŠ Březová v neděli 26. dubna 2009 od 16.30 hod. pod vedením paní Pavlíny Majerové.
Tématem divadélka je ostrý protest zvířátek proti člověku, jak se chová k nim, k lesu a přírodě vůbec.
Celá hra je rýmovaná a je to vlastně pohádka s aktuálním problémem současné lidské civilizace - ekologie, i když daný problém je podán jak poučně, tak úsměvně.
Vhodné pro děti od pěti let.

A rád bych vás pozval do Uherského Ostrohu, kde v sobotu od 15:00 začne přehlídka mladých slováckých kapel. Ne folklorních! Tak děcka dojděte, zejména vy mladé, dospívající, to si myslím, že je přesně akce pro vás. Dobrá moderní a mladí muzika na Slovácku chybí! A klikněte na pozvánku! A jestliže máte někdo mladou kapelu, pošlete mi o ní pár informací, ať nejsme tady na stránkách až tak moc "folklorní"! 

RB

Ps. A zajděte si do hluckého kina, hrají výborný film Austrálie!!!! Viz TADY