Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jeden malý tip: tady můžete sledovat vysílání nové televize Barrandov

Veškeré vysílání nové televize na internetu sledovat nejde, ale dnešní zahajovací program můžete sledovat od 20:15  TADY.  Nezdá se mi, že by tato televize měla být nějakým novým "zázrakem", ale vzhledem k velké reklamě budete mít možná někteří o tuto adresu a vysílání zájem.

Rád bych vám připomněl, že vpravé části těchto mých stránek můžete sledovat mnoho televizních pořadů i některá vysílání naživo, např. ČT24 nebo televize NOE). Zkuste na ně občas kliknout, stejně jako vyzkoušejte kliknutí například na noviny (také vpravo těchto stránek), snažil jsem se shromáždit všechny adresy, které se můžou hodit lidem, kteří se rádi dozvídají zajímavé a podstatné informace z domova i ze světa.

Pro mě osobně je největším "požitkem" archív České televize, najdete tam neuvěřitelné množství zajímavých pořadů z posledních dnů, měsíců i let, doporučuji například různé publicistické pořady o Evropské unii. Z on-line vysílání televizí není špatné občas kliknout na slovenskou zpravodajskou televizi TA3 (TADY), člověk přece jen získá alespoň malý odstup od onoho našeho domácího minirybníčku. Slovensko je samozřejmě zajímavá země s nádherným jazykem, země, které stouplo pořádně sebevědomí nynějším vstupem do eurozóny se slovenskou eurokorunou.

Stejně to nikdy nepochopím - Slovensko, které se za Mečiara potácelo někde na konci Evropy a mělo daleko ke vstupu do NATO i EU, má najednou eurokoruny, zatímco my je budeme mít zřejmě až v roce 2013. Jak je to jen možné? Největším paradoxem historie i politiky ovšem je, že Slovensko splnilo kritérie pro zavedení eura za vlády, ve které je zastoupena Mečiarova strana!  

A možná ještě jeden paradox - když jsem sledoval na slovenské televizi ohromně nablýskaný a všemi možnými evropskými státníky navštívený bratislavský večer k oslavě eura, překvapilo mě, že na tomto večeru se Slovensko hodně silně hlásilo k tradici Velké Moravy. To už jsem v Česku hóóódně dlouho neslyšel, že někdo by si na tyto kořeny naší státnosti vzpomněl - hned asi musím dodat, že nejsem volič ani příznivec nějaké moravské strany, aby mně náhodou nepřišla přihláška :)

RB