Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak tedy vypadají "naši" policisté - fotky a kontakty (výborně!)... diskutujte

Tak tedy "naši" policisté pěkně na internetu i s fotkami - nezbývá, než pochválit. Bohužel, telefony a maily jsou na jedno číslo a adresu, což je škoda, neuškodil by přímý kontakt na jednotlivé policisty... Uherský Ostroh, Ostrožská Nová Ves, Hluk, Ostrožská Lhota, Boršice u Blatnice, stačí kliknout...

Chtěl jsem celou stránku i s fotkami dát do časopisu Krajem svatého Antonínka, leč jsem při debatě nad novým číslem v tomto neuspěl. Takže dávám vše sem na stránky, jsem absolutně přesvědčený, že je velmi dobré vědět, kdo jsou policisté v našem regionu, jak vypadají, jaké jsou na ně kontakty. Ještě by možná mohli o sobě něco prozradit, přece jen jsou to lidé z masa a kostí, takto jsou to "jen" obrázky na internetu.

 

 

A když chcete "naše" policisty vidět, klikněte prosím TADY...  

Jsou tam i fotky z letošní květnové návštěvy náměstka plk. JUDr. Jaroslava Vaňka v našem regionu, toho si pamatuju ze setkání a rozhovoru před několika lety ve Zlíně. Tvrdý, razantní a přímý chlapisko, žádné zaobalené řeči, na které jsme u policie i jinde dost zvyklý, vypadalo to, že udělá kariéru, tehdy řešil nějaký problém s policisty ve Zlíně, mám pocit, že ho kvůli něčemu kritizovali, už ani nevím, o co šlo, ale pamatuju si ho dodnes, to určitě nebyl ještě ani podplukovník :)  Myslím, že "naši" policisté v regionu mají nad sebou "dobrou váhu"...) 

 

A tady ještě jsou šéfové celého okresu Uherské Hradiště...

Tady je dopravní inspektorát ...

Tady obvodní oddělení Uherské Hradiště...

Tady Uherský Brod...

Tady Buchlovice...

Tady Bojkovice...

A ještě pro zajímavost, tady jsou aktuální policejní informace o dění na okrese....

 

Kdysi jsem dělal rozhovor s ředitelem Městské policie v Praze, už je to alespoň sedm, osm let, a v Praze už tehdy přicházeli s projektem, ve kterém by lidé znali "svého" strážníka i policistu. V našich krajích je to možná novinka - ale jen houšť takových novinek! 

Jak policie v našem regionu pracuje, to nevím. Neznám lidi na fotkách, neznám jejich výsledky práce, nevím, co říkají jejich nadřízení, neznám případy, které v našem regionu dělají. Asi je to škoda, určitě by bylo dobré pro nás, "občany" i pro policii, kdybychom o její práci věděli víc. Třeba zkusím požádat o rozhovor někoho z nich. Nebo by mě zajímalo, jakou zkušenost s policisty z našeho regionu máte vy, s klidem napište dole pod článek svůj názor.

Já občas slyším, že nějak podivně probíhají některé kontroly (na alkhohol) u dětí v některých hospodách, ale slyšel jsem o tom jen v rovině "jedna paní povídala", takže nic ověřeného k publikování, proto víc k tomu nanapíšu. Když budu vědět víc, dám vědět...

A vlastně jsem policii ještě viděl, když dělala před časem zátah na údajné výrobce drog v Ostrožské Lhotě. Bohužel, pár informací se objevilo po zátahu a pak už ani jediné slovo. Podobně jako loni. Zátah, mlčení, další výroba drog, zátah... Bylo by velmi dobré, kdyby policie o takových případech otevřeně a podrobně informovala, protože jde doslova o zdraví a životy dětí i mládeže... Zdá se mi, že policie volí "taktiku" mlčení, vím, že i v Hluku mlčela o případu drog, nejsem přesvědčený, že takový přístup je zrovna dobrý...  

Pište prosím případně své názory, byť  jde o složité téma - ať už k práci policie, nebo třeba k tomu, jak vnímáte náš region z pohledu bezpečnosti, jestli tady nějaké problémy v tomto směru vidíte, případně jaké... A co třeba říkáte tomu, že v některých hospodách popíjejí ještě děti... Můj názor: existovalo to, existuje a bude to existovat... Jak vidíte, můj dřívější radikalismus je fuč, změnil jsem se v realistu :)

RB 

Ps. Kdybyste neměli čas na internetu být déle, toto je fotka šéfa policie našeho regionu, tedy regionu Uherského Ostrohu. Jmenuje se npor. Bc. Zdeněk MICHALCIO. Jinak o něm nic nevím, tak doufejme, že je to výborný policista a slušný člověk...

 

 A tady je jeho zástupce:ppor. Karel SEDLÁČEK - také o něm nic nevím...

 

... akorát by si měla policie najmout nějakého jiného fotografa, tyto oficiální, pře - vážné fotky nejsou to pravé ořechové :)