Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak se loví ryby z rybníku v Blatničce

Na ryby nechodím, na výlovy rybníků také nechodím, kýčovité fotky z rybníků rovněž nemusím, ale výlov ryb v Blatničce jsem si nenechal už podruhé ujít. Když člověk stojí na okraji rybníka a pozoruje všechno to hemžení kolem, zjistí, že mít rybník je docela zajímavé podnikání a "dostat" z něj ryby docela pořádná fuška. A pozorovat to, zážitek. Více se rozepíši v Časopise Ostrožska a Horňácka.

Ještě bych měl upozornit, že v případě portrétů chlapíků ve fotogalerii jde vesměs o osoby "VIP". Jeden z nich je pan Minařík (lehce se usmívá), který má rybník pronajatý, další je pan Forst (starší pán, ale čipera s čajem v ruce), který se panu Minaříkovi stará o rybník už od roku 1991, a ten třetí chlapík, o jehož činnosti něco tuším, je muž z Rybářství Hodonín (šátek na hlavě a na něm čepice), který svým chlapům šéfoval a zároveň s nimi pěkně ve vodě ryby nahánel do sítí.

A na dalších fotkách (ti pokuřující a makající) jsou právě tito chlapíci, kteří po sedmé ráno rozbalili své nástroje a následně sehráli pro přítomné početné diváctvo pořádný koncert - žádné rukavičky, ale velká dřina. Ony fotky by měly právě tuto jejich snaha dokumentovat, chtělo by to ale být s nimi s foťákem více času. Bohužel jsem musel brzy odjet fotit jinam, takže z prvními kapříky na břehu jsem rybník opouštěl.

Ale ještě brzy přidám několik dalších foteček....

RB