Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak někteří Lhoťané zničili pečlivě udržované kluziště na bruslení - gratulujeme

Ve Lhotě máme tuto zimu pravděpodobně dobrusleno a vůbec se správci tohoto kluziště Vašku Pavlasovi nedivím. Někdo zničil dílo, na kterém si dával hodně záležet a s pečlivostí jeho vlastní se ho snažil celou zimu udržovat. Strávil tam nespočet hodin a někdy i ve dvacetistupňových mrazech pomocí čerpadla stříkal celou plochu.  Přečtěte si jeho právem rozhořčený mejlík, který nám poslal. Na titulní straně je Vašek Pavlas, který se o kluziště stará už několik let. Fotka je z roku 2006.
std


Člověk se snaží, aby led na bruslení byl co nejrovnější, aby se děckám co nejlépe bruslilo. Doslova bojuje s počasím, odklízí sníh, znovu stříká po dlouhé oblevě a nakonec zjistí, že daleko největším nepřítelem je člověk.

Takto ( na fotce) vypadá kluziště po dvoudenní oblevě, kdy led nestačil roztát, ale jen rozbředl a už někdo nejen v botách (i velkých, takže to nebyli úplně nejmenší děti), ale i na kole rozrajtoval doslova celou plochu. Nerovnosti jsou tak velké, že by trvalo velmi dlouho než by se zalily vodou. Vzhledem k blížícímu se jaru se dá očekávat vzestup teplot a tudíž snaha po nějakém vylepšení se mi jeví zbytečná.
 

  Václav Pavlas
 

 

 

 Fotky, které nafotil Václav Pavlas dnes (t.j. pondělí 8.2 odpoledne). Tady se asi opravdu moc bruslit nedá.