Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Irena Hyráková: Jak kluci ze Lhoty soutěžili na motorkách + kluci z Velké nad Veličkou

Jak už jsem nedávno tady na webu psal, mým velkým přáním je, aby tady publikovali také mladí autoři, kteří by psali o svých kamarádech a známých, o jejich životě i zálibách. Jsem proto velmi rád, že mi takový příspěvek poslala Irena Hyráková z Ostrožské Lhoty - mimochodem, šikovná holčina, která chodila do mého školního novinářského kroužku ve Lhotě, kde bylo takových šikovných školáků více :)

Ještě prosím upozorňuji, že mnoho Ireniných fotek z celé akce najdete prosím na jejím profilu na facebooku TADY ... 

A ještě jsem si všiml, že akci se stejným názvem pořádali také kluci ve Velké nad Veličkou, video je prosím TADY ...

RB

 

FECHTL CUP 2010

Dne 14. 8. se v Ostrožské Lhotě poprvé uskutečnil Fechtl cup. Hlavním organizátorem byl Petr Lopata a Roman Gál. Nápad se zrodil v hlavě Romana a s organizací mu ochotně pomohl jeho kamarád Petr.

Závodu se mohli zúčastnit veteráni jawa 05,20,21 a 23. Celkem bylo 5 účastníků, kteří závodili o pohár a další 3 se trasy zúčastnily nezávodně na Simsonovi a na Pitbiku.

Závod měl 2 kola. První zahřívací trasa vedla od Chmelinců po Močidla, druhá obtížnější trasa vedla od studánky pod. sv. Antonínkem, lesíkem k oboře dále ke kapličce a cíl byl u rozhledny. První trasu zvládli všichni a u druhé se do cíle dostali jen 3 závodníci.

Závod se neobešel ani bez drobných popálenin a pokazených fechtlů. Naštěstí jsme měli i své zdravotníky (Kláru Kuřinovou a Vojtu Radocha) a své pokazené fechtly si kluci dokázali opravit sami.

Účastníci Fechtl cupu: Pavel Malina (fechtl), Michal Kuban (fechtl), Daniel Štergenich (fechtl), Leoš Kadlček (fechtl), Marek Kapinus (fechtl), Roman Gál (Simson), Petr Šupka (Pitbike) Filip Zbořil ( Potbike) a Patrik Švachula na Jawě 125, který musel vzdát závod po polovině první trasy kvůli defektu.

Celkový čas byl sečten z obou závodních tras. Pro vítěze pak čekal putovní pohár a medaile s diplomem, které dostalo i 2. a 3.místo.

Na 1.místě se umístil Pavel Malina na 2.místě Daniel Štergenich a na 3.místě Michal Kuban.

Celkové časy:

Petr- 06:10:76

Filip- 06:14:75

Pavel- 08:18:65

Roman- 09:02:76

Daniel- 16:27:96

Michal- 23:47:57

Poslední, kdo dotlačil svůj stroj mírnou zkratkou, tudíž nemohl být klasifikovaný, byl Marek s časem 23:48:17 a posledním závodníkem, který to se svým strojem vzdal skrz technické problémy, byl Leoš.

 

Po úspěšném závodě byl pro závodníky, pořadatele a fanoušky připraven táborák, který se protáhl až do pozdních nočních hodin. Celou akci fotili Irena a Kristýna Hyrákovy a natáčel ji Vašek Kuban.

Pořadatelé nám prozradili, že z celého vydařeného dne, mají moc dobrý pocit a příští rok se do toho chtějí s chutí pustit znovu :-)

Irena Hyráková