Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

iDNES.cz: Slovácko kupuje první fotbalovou ligu za 8 milionů! (Aktualizováno)

Původně jsem si myslel, že následující informace bude už v pondělním okresním týdeníku Dobrý den s kurýrem, ale nakonec jsem ji našel "až" dnes ráno na internetovém serveru www.iDNES.cz. Ona informace zní: Slovácko kupuje první ligu od Čáslavi! Autorem této pro sportovní příznivce určitě exkluzivní zprávy je novinář Radek Štěrba.

Odvolává se na důvěryhodné zdroje, ale věřil bych jim, vše skutečně nasvědčovalo tomu, že k takové koupi dojde. Pokud jsem slyšel, ve vedení Slovácka ale existuje obava, zda Českomoravský fotbalový svaz ligu Slovácku přiklepne, není to totiž úplně jisté. Jen by mě zajímalo, z jakých peněz bude liga koupena (myslím tím, ve skutečnosti, ne na papíře) a kdo ji bude na Slovácku financovat, když jde tady ke dnu jedna firma za druhou a  lidí bez práce bohužel dál přibývá - včetně veselské firmy, kterou vlastní majitel Slovácka pan Zemek.

Takový je ale běh světa. Diváci se sotva průměrnými či podprůměrnými platy se chodí dívat na přeplacené prvoligové "hvězdy", jak líně běhají za míčem. Čím je ale člověku hůř, tím více potřebuje nějakou zábavu. Promiňte mi tento hluboce antisportovní názor. Marně ale přemýšlím, na koho z hráčů bych se těšil, abych ho mohl vidět  na hradišťském vyhřívaném trávníku. Dyť to všechno kvalitní a zajímavé odchází za ještě bláznivějšími platy za hranice. A přes televizní sklo se mi na ně nechce dívat... No, uvidíme, další informace přidám později.

RB  

Ps. A další články, které vyšly po iDNES.cz a MF DNES

Čáslav prodává první ligu Slovácku. Za osm milionů

Čáslav prodá ligu Slovácku...

Čáslav prý prodala první ligu Slovácku

 Čáslav prodala práva na první ligu Slovácku

AKTUALIZACE ODPOLEDNE TATO:

Potvrzeno: první fotbalovou ligu bude hrát po dvou letech Slovácko

Potvrzeno: Čáslav prodala fotbalovou ligu Slovácku!

Slovácko si odkoupením licence od Čáslavi předčasně splnilo cíle

Slovácko chce v lize bavit a vyhnout se sestupu. Ale záleží i na posilách


A první ranní článek:

 

Čáslav prodá fotbalovou ligu Slovácku. Za osm milionů

Stačí dnešní posvěcení od fotbalového svazu a na Slovácku se bude po dvou letech zase hrát nejvyšší soutěž. Desátý tým druhé ligy z Uherského Hradiště se v úterý podle důvěryhodných informací MF DNES dohodl s druhým týmem soutěže Čáslaví na převodu ligového práva.

Takhle se fotbalisté Slovácka radovali v Poháru ČMFS po vyřazení Slavie. První liga by jim udělala nemenší radost.foto: Jan Karásek, MF DNES

Takhle se fotbalisté Slovácka radovali v Poháru ČMFS po vyřazení Slavie. První liga by jim udělala nemenší radost.

Jeho nabídka tak dostala přednost před Hradcem Králové a Jihlavou. "Dohoda o převodu soutěží mezi Čáslaví a Slováckem existovala už dva týdny. V úterý ji pouze oba kluby definitivně stvrdily. Částka se za celou dobu nezměnila, činí osm milionů korun," řekl MF DNES zdroj, který byl u jednání.

Představitelé Slovácka a Čáslavi se v úterý dopoledne sešli na hradišťském stadionu. Majitel Slovácka Zdeněk Zemek však dohodu zatím nepotvrdil. "K jednání se ještě nebudu vyjadřovat," řekl.

Manažer Čáslavi Martin Svoboda byl sdílnější. "Dostali jsme od Slovácka solidní a korektní nabídku. Oba kluby se dohodly, že částku nebudou zveřejňovat. Každopádně částka dvacet milionů, o které spekulovala média, je zcestná."

Žádost o převod ligového práva může ve středu schválit výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu. Ten potřebuje znát stanovisko svazového licenčního manažera Stanislava Rýznara, který posuzuje, zda je uchazeč schopen hrát nejvyšší soutěž.

Klub však v lize působil sedm sezon až do roku 2007 a jeho stadion z roku 2003 patří v Česku mezi nejmodernější. Není na něm potřeba dělat jakékoliv úpravy a v tom má Slovácko oproti ostatním druholigovým týmům velkou výhodu.

"Zprávy o dohodě Slovácka s Čáslaví zatím nemám. Každopádně stadion v Hradišti splňuje všechny podmínky, protože má i vyhřívaný trávník. Ještě bude třeba posoudit finanční zajištění klubu, jestli je připraven navýšit rozpočet na první ligu," vysvětlil Rýznar.

Co na nejnovější zprávy říkají v Hradci Králové? "O jednání Čáslavi se Slováckem jsme nějaké signály měli, ale v tuto chvíli nechceme zprávy o prodeji komentovat. Jde o čistě obchodní vztah obou klubů," uvedl generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl.

Hradec snahu odkoupit 1. ligu od postupující Čáslavi potvrdil před týdnem poté, kdy už bylo jasné, že středočeský klub má jistý postup.

Možnost převodu práv ve dvou profesionálních českých soutěžích existuje od roku 2005. Loni se díky ní dostala do druhé ligy Karviná namísto juniorky Sigmy Olomouc. Teď zřejmě bude poprvé v historii hrát i českou fotbalovou ligu klub, který si účast nezajistil sportovní cestou.

Naděje na bezplatný zisk místa v lize si přitom dělala Jihlava, která skončila na prvním nepostupovém místě a věřila, že Čáslav nebude schopná ligu hrát. Klubu z Vysočiny se proto logicky možnost převádění ligového práva nelíbí.

"Pokud druhá liga má mít nějakou úroveň a důstojnost, mělo by se v první řadě upřednostňovat pořadí," zlobí se ředitel Jihlavy Zdeněk Tulis. "Byl bych velice nerad, kdyby to sklouzlo k tomu, že se za peníze dá v tomto státě koupit všechno."

"Předpisy říkají, že výběr klubu je pouze na Čáslavi, která sama na nejvyšší soutěž nemá podmínky. Výkonný výbor už nehledá, jestli je někdo lepší. Pokud s předpisy někdo nesouhlasí, tak se může leda obrátit na soud," řekl MF DNES zdroj blízký výkonnému výboru.

Autoři: