Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Huráááá!!! Poprvé z Prahy tady na webu! O včerejším krásném večeru Straňanů v Národopisném muzeu v Praze

To byl tedy potlesk! Dlouhý, předlouhý... A ještě... Ještě... Ještě... Tak moc zněl v pozdním sobotním večeru Letohrádkem Kinským, sídlem Národopisného muzea v Praze, potlesk, který patřil Straňanům, tanečníkům, zpěvákům i muzikantům, kteří přijeli se svým pásmem a sami netušili, kolik lidí na ně vlastně přijde a jak folkloristy z východního Moravy přijmou. Nedivte se proto, že i sami Straňané byli zaskočení obrovským vděkem, kterým byli zahrnuti, viděl jsem na jejich očích i tvářích překvapení i potěšení.  

Ukážu vám z této prezentace Straňanů několik videoukázek z první části vystoupení, přidám i jeden videorozhovor a postupně dám i fotky, které jsem udělal hlavně při přípravě Straňanů na vystoupení. 

Po měsíci v Praze po mém návratu ze Slovácka je to vůbec první moje psaní tady na stránkách www.SlovackoDNES.cz, první měsíc byl totiž příliš náročný z mnoha různých důvodů, než abych měl čas a soustředění sem na stránky vůbec něco psát. Teď se o to pokusím a budu se o to snažit i v dalších týdnech. Rád bych přidal například několik svých slov, fotek a videoukázek z fašanku v minulém týdnu v Komni a Bystřici pod Lopeníkem, rád bych začal také přibližovat novinařinu, ke které mám poměrně dost blízko.