Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hurá! Starosta, který si vybral dceru na radnici, nakonec ustoupil...

 

TADY si zatím můžete přečíst co bylo, a na následné úřední listině se můžete dozvědět, co bude - tedy nový výběr matrikářky v Ostrožské Lhotě. Jsem rád, že věci nakonec nabraly správný směr, starosta Antonín Jelének ustoupil určitému tlaku, který pocítil jak z mých internetových stránek, tak také od některých členů (kupodivu ne všech) rady obce. Se starostou jsem dlouze mluvil, ale zatím jsem opravdu neměl čas sem jeho postoj k celé věci sepsat, zkusím to v neděli večer, nejpozději v pondělí ráno. Hodně jsem se s ním bavil také o kácení a sázení stromů, které rovněž lidi zajímá, také o tom chci napsat.

Mé zvolání v titulku (hurá!) neberte jako škodolibost nebo nějakou vlastní radost, chtěl jsem tím jen vyjádřit radost nad tím, že Lhota je díky tomuto "couvnutí" starosty stále ještě (snad) obcí, kde platí pravidla slušnosti, protože prostě styl, kdy starosta sám vybere na radnici vlastní dceru opravdu zavání východními způsoby, o které by neměla stát žadná vesnice či město.

Jistě, na mnoha místech v naší zemi ještě "východní způsoby" panují, ale potom je na lidech, aby se ozývali, aby si od jakékoliv moci nic nenechali líbit, protože není nic horšího, než když někde samolibě vládne nějaký politik, podnikatel či určitá skupinka lidí.

Samozřejmě celou věc okolo matrikářky budu dál sledovat, protože bude velmi důležité vědět a vidět, jak bude druhý výběr probíhat, kdože bude zájemkyně posuzovat a podle jakých pravidel. Budou-li spravedlivá a transparentní, vůbec mi nevadí případné vítězství dcery starosty. Ať má ale každý zájemce stejnou šanci, lidé si musí být ve svých právech rovni ať žijí kdekoliv v naší zemi - třeba zrovna ve Lhotě. 

RB