Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hráči o zápase Slovácko - Hradec

BOJ O PUSTUP VRCHOLÍ, ALE SLOVÁCKO DOMA ZNOVU ROZDÁVALO

„Vždycky, když se můžeme „trhnout," tak výsledek nestojí za nic,"

zlobí se Pavel Šultes

Jediný střelec Slovácka po zápase s Hradcem jen těžko hledal slova k další ztrátě a už čtvrtému remízovému zápasu na vlastním hřišti v průběhu jarních odvet. Jeho vedoucí branka v zápase do sítě hradeckého gólmana Podhajského byla jeho šestá trefa v soutěži. Na rozdíl od minulého týdne, kdy zásah Pavla Šultese přinesl Slovácku tři body, se tentokrát musel spokojit s nerozhodným výsledkem. „Pro nás je to další ztráta. Nedovedu si to vysvětlit. Na tréninku makáme, hrabeme a přijde zápas a my to nedokážeme prodat," smutnil po zápase střelec Slovácka, který musel opustit hřiště zhruba po hodině hry. „Při rozcvičování mě píchlo ve svalu a v průběhu zápasu to bylo hodně cítit. O vystřídání jsem se řekl, sice jsem chtěl přidat ještě jeden gól, ale sval byl hodně cítit a nešlo to," vysvětlil Pavel Šultes svoje střídání.

 

Slovácko mohlo v případě vítězství o nějaký ten bodík odskočit „houfu" zájemců o vstupenku do první ligy. Jako na jaře už po několikáté ale zklamalo početné publikum a musí se znovu spoléhat na zaváhání ostatních mužstev z čela tabulky. „Vždycky, když se můžeme aspoň trošku utrhnout, tak ten výsledek nestojí za nic. Prostě uděláme nějakou hloupou chybu a soupeř nás okamžitě potrestá. Brejk Hradce, ze kterého jsme dostali vyrovnávací branku, se měl přerušit už někde na půlce hřiště." Hledá příčinu neúspěchu domácí útočník, ale jedním dechem optimisticky dodává. „Do konce soutěže chybí ještě pět kol a jestli nám závěr vyjde tak jako na podzim, kdy jsme třikrát vyhráli a jednou remizovali, tak by nám postup neměl uniknout," vidí závěr soutěže optimisticky Pavel Šultés.

 

Zhruba po půlroce se znovu na střídačce uherskohradišťského stadiónu objevil trenér Pavel Malura. Tentokrát ale v roli hostujícího kouče. Jak vůbec vzpomíná Pavel Šultes na muže, který ještě před nedávnem rozhodoval o jeho fotbalovém životě? „S trenérem Malurou jsme si ze začátku do noty moc nepadli, ale ke konci podzimu se naše vztahy vylepšily natolik, že dnes můžu říct, že je mně hodně sympatický a mám ho rád. Zápas s Hradcem byl pro mě i z tohoto důvodu trošku zvláštní."

 

 

Stanislav Dufka

Petr Bolek:

„Boj o postup bude otevřený až do konce."

I když hrálo Slovácko na domácím hřišti, tak o prochladnutí gólmana Petra Bolka nemohlo být ani řeč. Nabyla žádná výjímka, že hradečtí útočili i v pěti lidech a hrozili hlavně z nebezpečných brejků. Po jednom z nich se hradeckým fotbalistům podařilo po hodině hry vyrovnat.

 

Dneska jste si zachytal že?

 

Hradec byl hodně agresivní a měl velice nebezpečné výpady. Zápas byl z obou stran nahoru - dolů. Zachytal jsem si víc, než je na domácích zápasech obvyklé. Bohužel po naší neproměněné šanci dal soupeř z protiútoku vyrovnávací gól. Je to velká škoda zápas jsme měli ve svých rukou.

 

Nejenom rychlé brejky, ale soupeř kopal i spoustu rohů a nebezpečných „standartek"?

 

Je to pravda, Hradec má kvalitní mužstvo. Standardní situace jsme sice ubránili, ale padlo to tam z protiútoku. Na jaře se to opakuje už poněkolikáté. Nedokážeme dovést zápas do vítězného konce.

 

Jak jste viděl ten vyrovnávací gól ve vaší síti?

Černý to trefil bodlem a poměrně přesně k tyči. Vůbec nebyl čas na ten míč reagovat.

 

Co pro vás znamená tento výsledek v boji o postup?

 

To se ještě uvidí. Nic není ještě hotovo. Myslím si, že to bude otevřené až do posledního kola. Jedeme dál, teď je důležité uhrát dobrý výsledek venku.

 

std

 

 

 

Pavel Černý: Remíza je spravedlivá

 

„Pánové, musím vás pochválit, skvělá práce," bylo jasně slyšet od trenéra Pavla Malury z pootevřené hradecké kabiny po zápase na Slovácku. Pochvalu si zasloužil i střelec vyrovnávací branky „Votroků" Pavel Černý, kterému se utkání mimořádně vyvedlo. Po zásahu do sítě Ústí nad Labem to byla druhá vstřelená branka tohoto třiadvacetiletého záložníka v letošním ročníku druhé ligy.

 

Byl to váš zatím nejlepší zápas v dresu Hradce na jaře?

 

Pravděpodobně byl. Ale nechci to nějak přeceňovat a věřím, že ty nejlepší utkání ještě přijdou.

 

Jak jste viděl vaši vyrovnávací branku?

 

Někdo prostrčil balón na Michala Diana a ten to dal z „jedničky" na Pavla Dvořáka, který mně to přiklepl a já jsem bodlem vystřelil na zadní tyč. Gólman domácích nestačil na balón vůbec reagovat.

 

Je bod z Uherského Hradiště ztráta nebo zisk?

 

Přijeli jsme si pro tři body, vezeme si jeden, ale vzhledem k průběhu hry je remíza asi spravedlivá. V posledních kolech jsme se dostali znovu do kontaktu s čelem tabulky a šance na postup tady pořád ještě je. My budeme bojovat až do posledního kola. Bohemka si postup už asi nenechá ujít, ale ještě je tam pořád jedno místo.

 

Začátek jarních odvet vám ale příliš nevyšel?

 

Úvod jsme měli opravdu mizerný, ten nám utekl, ale teď v každém zápase vstřelíme branku a je to pořád lepší.

 

Na Slovácku jste hráli hodně útočný fotbal.

 

Nechtěli jsme se nechat od domácích zatlačit, bohužel jsme po nešťastné teči inkasovali. V druhé půlce se nám podařilo vyrovnat a hráli jsme útočně až do konce. Žádný „zanďour" to od nás nebyl. Hráli jsme na výhru celý zápas.

 

Pět minut před koncem jste střídal, bylo to z vyčerpání?

 

Deset minut před koncem už jsem dostal křeče a trenér už viděl, že potřebuji jít dolů.

 

Ještě nedávno vedl vašeho soupeře váš trenér Pavel Malura, byla z jeho strany cítit nějaká větší motivace? Slíbil vám za vítězství něco navíc na rozdíl od ostatních zápasů?

Ne, ne... my jsme měli motivaci sami. Před takovou kulisou, a na tak krásném stadiónu, je radost si zahrát, to už vás motivuje samo. Věděli jsme, že Slovácko je silný mančaft, se kterým se dá hrát fotbal nahoru - dolů, a to se potvrdilo.

 

Nejlepší střelec v historii hradeckého fotbalu je váš otec. Jak pečlivě vás sleduje?

 

Doma chodí na každý zápas a pokud má čas, tak jezdí i na některé naše zápasy venku. Většinou ale jenom na mužstva, které jsou kolem Prahy. Dneska nás ale přijel povzbudit i na Moravu. Doufám, že jsem mu jeho dlouhý výlet alespoň trošku zpestřil.

 

std