Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Horňácký večer v Hradišti - poslechněte si Martina Čambala, který se dočkal velkého potlesku + Martin Hrbáč

Zatím stále ještě nestíhám a "trápím" se s Časopisem Ostrožska a Horňácka, proto jenom ve spěchu. Včera proběhl v Uherském Hradišti Tříkrálový večer, který po Hradišťanu patřil letos zpěvákům z Horňácka. O samotném večeru, dramaturgii a dalších věcech by šlo psát dlouze, v této chvíli volím raději videoukázku. Můžete si na ní poslechnout vynikajícího zpěváka Martina Čambala, který podle ohlasů zaplněného hradišťského kina Hvězda patřil opravdu ke hvězdám večera. Zpívá krásnou a smutnou písničku o slivovičce - šak, komu z vás se líbí lidová muzika, poslechnete si ho... Pánové a dámy, tomuto chlapíkovi je sedmdesát!!! Napijme se na jeho zdraví!!!

Tady prosím zpívá Martin Čambal...

A tady druhá písnička v jeho podání...

Pana Čambala doprovází výborná cimbálová muzika Petra Mičky, zajímavý primáš, zajímaví muzikanti, je velká škoda, že je nikdo neumí pořádně představit - a nedá jim prostor pro vlastní hraní! Vždyť například jejich cédéčko patří v oblasti folklóru k úplné špičce... Nejdůležitější ovšem je, že jsou to muzikanti tělem i duší, stejně jako na "VIP akcích", umí zahrát někde v hospodě nebo při mrazivé hodové pochůzce ve Vrbce...

A jezděte opatrně. Když jsem jel dnes ráno do Uherského Hradiště, vypadalo to, jakoby se na silnici vydaly zaklouzat si jakési, do sněhu zabalené, potvory na čtyřech kolech. Cesta přes Kunovice je samozřejmě peklo, jenom nevím, kde hledat ty čerty, kteří toto peklo, včetně "skvěle" řešených hradišťských křižovatek, způsobili :)

Největší peklo dnes ale bude ve vládě. Paradoxně se o největší horko postará "andělská" strana lidová, jelikož se odehraje zásadní souboj Čunek - Kalousek. Média teprve dnes ráno informují o snaze Čunka odvolat Kalouska, ovšem moravští lidovci vědí své. Už v polovině prosince jim totiž Čunek řekl, že hledá nového ministra financí - dokonce se přihlásil, doufejme, že žertem, jeden místostarosta z našeho okolí :)  

RB

 

Ps. A ještě jsem doplnil video o zpívání známého primáše Martina Hrbáče. Samozřejmě - ten byl největším tahákem Tříkrálového zpívání... 

 

Ps: A pro Hlučany mám několik videukázek z jejich městečka TADY...