Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Horňácké slavnosti 2013 (ČTVRTEK) - TADY jsou první dvě videoukázky! (hlavně pro Tondu Vrbu)

Tož, jak sami vidíte, pálí nám to slunko velice, možná by ty letošní Horňácké slavnosti měly proběhnút spíš v plavkách než v krojoch. Kde ale zháňat narychlo plavky, když Horňáci majú doma spíš ty kroje? Navíc, my co máme Horňácko rádi, sa těšíme spíš na ty kroje, plavky nechajme iným :)  

Horňácké začaly sérií výstav, ke kterým se podrobněji vrátím v pondělí a potom také v časopisu Krajem svatého Antonínka. Zatím se můžete podívat na vůbec první (a pěknou) videoukázku z Horňáckých slavností 2013, točil jsem právě při vernisáží výstav. Ináč sa ale na tyto videa nespoléhajte a do Velkéj dojeďte, nemyslete, že všecko najdete v počítači :)

Nakonec jeden vzkaz: Toto je Tondo Vrbo video hlavně pro tebe, tys měl stát tady s kamerů, ale místo toho ležáls s "haprujícím" srdcem v kyjovskéj nemocnici na lúžku a vykládals mně, jak je ti lúto, že nemožeš byt na místě. Tady sa teda podiv, co ti utéklo a rychlo sa chystaj na zpomalení svého tempa.  I když - je mně jasné, že to u tebe nehrozí :) Časem nám to srdíčko pukne všeckým, jak z toho našeho Slovácka, tak z téj životní rychlosti ... Snad sa najde nejaký blázen, který bude točit aj po nás :)

RB

 

... a přidal jsem ještě jednu ukázka, ta je z úplného začátku Horňáckých, mluví starosta Velké Jiří Pšurný a předsedkyně programové rady Horňáckých paní Pavlincová. Uslyšíte také ženský sbor z Velké a podíváte se na představení zbrusu nové knihy o tomto sboru - to vše na této jediné ukázce ...