Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hlučan z Ostrožské Lhoty František Hájek se dožívá 75 let

Mezi nejznámnější Lhoťany (a troufám si tvrdit, že ho znají určitě v blízkých i některých vzdálenějších místech) patří pan František Hájek. Právě on se dožívá v těchto dnech 75 let života, k čemuž mu upřímně gratuluju - mimochodem, také jsem Hlučan z Ostrožské Lhoty :) A rád bych přidal i pár slov od jeho syna Václava Hájka, která mi poslal do mejlíku. Požádal jsem ho, jestli je můžu dát také na stránky - on souhlasil. Za což děkuju.

RB

 

Ve čtvrtek 27.srpna se dožívá 75 let, jak ty říkáš, „správný chlapík", který se zapsal do historie naší obce Ostrožské Lhoty. Před 48 lety se (v kroji) přiženil ze sousedního Hluku. V profesním životě, jako jeden z mála v republice, v našem JZD prováděl převodné křížení holštýnského skotu a dostal tak úroveň místního chovu na absolutní špičku v ČSSR.

Jako dlouholetý předseda místního Sokola dal lhotskému sportovnímu areálu současnou podobu počínaje tanečním parketem, přes vedlejší hřiště, dnešní hospodu, až po tenisové kurty. Téměř tři ne jednoduché volební období byl starostou obce a podílel se způsobem sobě vlastním na přístavbě místní školy, výstavbě obecních bytů, ale také - jak byl zvyklý - organizováním brigád např. při výsadbě obecního lesa na Nivách.

Je náročný na druhé i na sebe, jak k tomu byl vychován. Díky jeho nátuře se sklonem k cholerismu není vždy jednoduché s ním vyjít v klidu. Má prostě ostřejší povahu „moravského Slováka". Všechno, co dělá, se snaží dělat naplno a dobře, včetně slivovice. Vždycky je svůj, mohu ale potvrdit, že se vždy snaží - podle svých představ - vyhovět. Něco o tom vím. Je to můj otec František Hájek. Myslím, že si zaslouží poděkování nejen od svých čtyř děcek.

Ahoj Václav Hájek
Pan Hájek je poměrně často k vidění v Hluku. Takto jsem ho vyfotil před několika dny na Hluckých hodech. (RB)