Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Historické fotky Horňácka + vernisáž výstavy a muzika Kubíků

Tento příspěvek dávám sem na stránky se zpožděním, ale myslím, že to vůbec nevadí. Rád bych vás upozornil na parádní projekt, jehož hlavním "strůjcem" je ředitel Základní školy ve Velké nad Veličkou Luděk Mikáč. Právě on nashromáždil za pomoci ochotných lidí velké množství velmi zajímavých historických fotek Horňácka, které byly k vidění na výstavě v průběhu letošních Horňáckých slavností. Pomocnicemi mu byly dvě dívky, Martina Venclová a Barbora Kozlíková.

Na videoukázce můžete vidět právě vernisáž výstavy, nejdříve mluví pan Mikáč, jeho povídání bylo zajímavé a nechal jsem ho proto na ukázce celé. V druhé části můžete slyšet muziku Kubíků, která na vernisáži hrála. Velmi se mi líbilo, s jakým nasazením hráli i ve chvílích, kdy lidé z vernisáže už téměř odešly, proto v poslední části můžete vidět jejich hodně "pekelnou" improvizaci houslí i harmoniky.

A ještě bych vás rád upozornil, že pan Mikáč dal všechny historické fotky Horňácka také na internet. Když kliknete na odkaz, uvidíte je - je radost si je prohlížet. A brzy k nim připojí i popisky... 

 

Tady je video ukázka z vernisáže fotek na Horňáckých slavnostech, včetně muziky Kubíků... 

 

A TADY je množství starých fotek Horňácka - paráda!

 

RB