Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotogalerie: 401 fotek z hodů ve Veselí nad Moravou

Bez mučení přiznám, že se mi do Veselí nad Moravou na hody nechtělo - Veselí je prostě město a čekat tady to, co se odehrává v souvislosti s tradicemi na řadě jiných míst Slovácka prostě nelze. Nakonec jsem jel a vydržel až do konce - tedy, nepočítám večerní zábavu. A byl jsem příjemně překvapený. Myslím, že se souboru Radošov ve spolupráci s dalšími podařilo Veselí na pár chvilek trošku probudit...

 

Tady jsou prosím stovky fotografií... (během neděle zřejmě fotky trošku protřídím)

 

Ve fotogalerii se můžete podívat na několik stovek fotek, které jsem ve Veselí udělal. Já vím, měl bych vybrat jen několik nejlepších a ostatní schovat - a pokud možno ty nejlepší ještě slušně prodat. Rád bych dal ale takto fotky k dispozici ke stáhnutí především všem těm, kteří šli dnes v průvodu a snaží se tradice ve Veselí udržovat. Třeba se někomu nějaká fotka hodí. 

Samotný článek o veselských hodech napíši do časopisu Krajem svatého Antonínka, který vyjde 15. listopadu. Snažím se v něm věnovat i Veselí a budu rád, když si ho Veselané budou kupovat - stejně jako s tradicemi ani s prodejem časopisu, který je spíše kulturní, to tady není jednoduché. Byť situace se lepší.

Pokud jste prosím na hodech ve Veselí byli jako diváci, napište třeba tady pod článkem, jak se vám líbily. A pokud jste byli "aktéry" hodů, napište mi o sobě, o souboru, který jste zastupovali nebo o tom, jak hody či další tradice ve Veselí vidíte. S klidem využíte i mail nebo můj mobil.

Vrátím se k hodům ještě i tady na stránkách...

 

RB