Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

FOTO: První snímky ze svatého přijímání v Ostrožské Lhotě

Pomalu se nám na Slovácku "rozjíždějí" svatá přijímání dětí, teď v neděli jsem byl u nás v Ostrožské Lhotě.  Pro zajímavost sem dávám několik foteček, ať sa Lhoťané podívajú, kdo s kým a jak :) Enom nevím, jak to dělajú zvědavé tetičky, které internet nemajú :)

Ale trošku vážněji. Opět to byly v kostele krásné a dojemné okamžiky, které jsem zachytil zvukově, videem i fotkami, snad něco z toho budu časem publikovat. Jako obvykle mi nejvíce záleží na textu, který napíši zřejmě do červencového čísla časopisu Krajem svatého Antonínka.

Těch dojmů a postřehů je mnoho, já jsem měl tentokrát  "u sebe" kamaráda, který pracuje v MF DNES a pochází ze severních Čech, takže jsem měl možnost vše vnímat ještě jeho očima, očima klučiny, který v životě na vlastní oči tolik lidí v kostele nezažil - a byl to pro něj ve Lhotě silný zážitek.

Kdybych přijel z Prahy podobně jako on, taktéž bych vše takto vnímal. Takto jsem ale pochopitelně věděl, že idylický barevný obrázek má několik "šedivějších"míst, o kterých by šlo psát. Ale - skončím trošku s úsměvem. Jelikož do Prahy odjel jen můj bývalý kolega z novin a já tu zůstal, nenapíšu nyní k tomuto idylickému obrázku ani jednu "šedivější větu" :)

Řečeno jednou "nevinnou" větou - zájem o svatá přijímání dětí na Slovácku stále existuje, ale těch, kteří do kostela přijdou poprvé a naposledy právě  na svaté přijímání, je stále víc ... Tak to je prostě na celém Slovácku - pořád ale lepší, než v kostelích mého kamaráda, co říkáte?

 

RB

 

Ps. Ti, kteří mě žádali o poslání fotky ze svatého přijímání, prosím, aby mi poslali mejlík, fotky jim zdarma pošlu. Komerčnímu focení se vehementně bráním, nemám na něj čas, soustředění ani myšlenky, pořád se považuji ze všeho nejvíce za novináře, který video, zvuk a fotky používá hlavně jako podklad pro své psaní, pro zkoumání toho, co se skrývá za povrchem věcí a událostí...  Dyť já často stovky nafocených fotek po focení ani už neprocházím, ne, abych je ještě vybíral nebo upravoval :) Ale ve Lhotě fotil výborný fotograf Štěpán Mitáček, který jistě udělal řadu dobrých fotek...