Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotky z odletu prezidenta - opět přímo od Martina Sekaniny (i s jeho komentářem)

A tady je poslední návrat k americkému prezidentovi - z jeho odletu do Turecka.  Opět jde o výborné fotky Hlučana Martina Sekaniny, který určitě ještě před rokem ani nesnil o tom, že bude fotit přímo amerického prezidenta. Rád bych vám opět doporučil Martinovy stránky, www.martinsekanina.com, už na ně umístil mnoho fotek i svůj zajímavý komentář k focení při pobytu amerického prezidenta. I z tohoto komentáře pocítíte, proč se tak dokázal  prosadit, prostě mladý kluk, který má zdravou míru ambicí a samozřejmě obrovskou chuť a energii - třeba to bude motivovat některé mladé z našeho regionu, na můj vkus se jich tady až příliš moc "plácá", místo aby vyrazili na zkušenou do světa, aspoň toho českého.

A co napsat k americkému prezidentovi? V médiích ho bylo a ještě bude mnoho, docela dost je i na mých stránkách, myslím, že tak akorát, všeho moc škodí, jsem rád, že řadě z vás byl blízký můj sobotní článeček Buď vítán, Baracku Obamo. Když si budete dělat na návštěvu amerického prezidenta ten svůj, vlastní názor, snažte se tuto návštěvu, stejně jako mnohé jiné věci, vidět v souvislostech, když například včera večer byla česká média oprávněně na 99% "zahlcena" Barackem Obamou, americká CNN už ve zprávách upírala pozornost k jiné zemi - Turecku, CNN vysílala záběry z příletu prezidenta právě do této země a připravovala se na zpravodajství odtud.

A je také škoda, že se téměř vůbec nemluví o tom, jak velmi důležitý projev přednese Barack Obama právě v Turecku. Bude to na téma soužití s muslimy, což je téma nesmírně důležité a aktuální a on se k němu takto podrobně vyjádří jako prezident USA vůbec poprvé. Možná to bude téma ještě podstatnější než neříření jaderných zbraní, protože, při vší úctě k tomu, o čem mluvil v Praze, zbraně se budou šířit dál, ať jaderné nebo nejaderné, svět je téměř od svého počátku takový a nebezpečných zemí či jedinců, kteří budou chtít mít jaderné zbraně, bude spíše více než méně. Bohužel.

Pět minut krásné české slávy tedy končí, svět upře pozornost jinde, což není na škodu, není dobré být dlouho pyšný, a zejména ne, když člověk nemá na "cizím" úspěchu vlastní zásluhu. Život jde dál, ten náš osobní, i ten "státní", který teď povede úředník Fischer.

V první chvíli jsem si myslel, že to je nějaký žert, opravdu jsem tomu nevěřil, ale zřejmě to tak opravdu je, statik povoláním i svým vzevřením Fischer má být předsedou vlády! Jestli není načase udělat něco s oním slovíčkem "úředník", u nás má strašnou pověst, kterou bych přirovnal - omlouvám se - k neslané a nemastné polévce. Zamilovat se do novinářky nebo třeba sportovkyně? Kdykoliv! Ale do úřednice nebo třeba učitelky? Nikdy!!! :)  Je to pověst možná i nezasloužená, za posledních dvacet let se určitě proměnil český úředník, stejně jako jsme se proměnili mnozí z nás.  A určitě se budeme měnit i dál - jen, aby to bylo co nejvíce k tomu dobrému... A pokud jde o polévku, nejsme na tom tak špatně, bratři Slováci si o víkendu při prezidentských volbách naservírovali na svůj stůl takovou neslanou a nemastnou polévku na celých pět roků... 

RB