Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotky a video z Vinařského plesu + fotky z plesu v Ostrožské Lhotě

Videoukázek a fotografií z různých akcí začíná přibývat, rád bych vám dal tedy odkazy na tyto záběry, jejichž nejsem autorem.

Nejdříve velký Vinařský ples v Hluku, kde jsem se jen na chvíli mihnul, byl jsem totiž v Uherském Hradišti na zajímavé besedě s blatnickým farářem P. Zdeňkem Stodůlkou, který mluvil o pomoci Blatnice Haiti - na toto téma připravuji totiž článek do časopisu Krajem svatého Antonínka. Brzy vám proto ukážu tady na webu i velmi zajímavé záběry z toho, jak blatnická Pragovka byla přivítána na Haiti místními lidmi.

Ale zpět na Vinařský ples. Pro mě bylo nejzajímavější, že se tady po velmi dlouhé době představila nějaká skupinka dospělých "folkloristů" z Hluku - folklor v Hluku totiž pěstují děti a potom až starší mužský sbor, jinak bohužel téměř nic. Proto velmi držím palce taneční skupině Dolňácko, která se pravidelně schází a poprvé se ukázala právě na Vinařském plese. Několik tanečních párů tančilo Boršické, bohužel jsem je nestihl, měly vystupovat dvakrát, nakonec vystoupily jednou.

Ještě jména těch, kteří za Dolňácko vystupovaly: Vojta Uhlíř + Hanka Uhlířová, Toňa Uhlíř + Andrea Uhlířová, Víťa Uhlíř + Iveta Šimčíková, Jakub Remeň + Iveta Josefíková, Jakub Dohnal + Markéta Josefíková, Mirek Jelének + Maruška Mošťková a Honza Galda + Jana Polášková. 

Naštěstí je natočil Karel Bojko, což je mimochodem ředitel nové mětské organizace v Hluku. Tato organizace se jmenuje Sport Hluk a jde o organizaci, kterou si radnice zřídila pro správu sportovní haly. Hala byla mnoho let Spartaku, ale nově přešla na město - což by bylo na delší článek.

 

Video s vystoupením Dolňácka najdete prosím TADY... 

 

Karel Bojko natočil na Vinařském plese také známou kapelu Kumpánovi muzikanti (TADY) a dechovou hudbu Túfaranku (TADY)

 

A pokud chcete vidět fotky, TADY jsou fotky Štěpána Mitáčka a TADY Lukáše Baroně.

 

 

A OSTROŽSKÁ LHOTA - "kankánový" a "poslanecký" ples 

 

Štěpán Mitáček fotil také Lidový ples v Ostrožské Lhotě. Fotografie jsou prosím TADY. Já jsem dal po příjezdu z krojovaného plesu v Javorníku tentokrát přednost tančení před focením a vážně uvažuju, že už zůstanu jen u tančení :) Ples ve Lhotě měl reprezentativní zastoupení, přijeli lidovečtí poslanci Michaela Šojdrová a Ludvík Hovorka, hezky prý promluvil starosta Lhoty, k vidění byl také výborný kankán. Myslím, že to byl hodně vydařený ples. 

 

Jinak se nám plesová sezona pomalu šine ke konci, teď o víkendu budou poslední plesy a samozřejmě fašanky, pak by měl podle tradice následovat půst - a potom už jaro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

RB