Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko: začátky utkání v sobotu 20:00 + nové posily na ligu

Nejdříve informace pro fanoušky, týkající se času fotbalových utkání ligového Slovácka: Slovácko bude hrát domácí zápasy v létě v sobotu od 20:00, od 11. října budou začátky v sobotu v 15:30. První přípravný zápas hraje Slovácko tuto sobotu dopoledne v 10.30 proti Trenčínu. Utkání se hraje se na hřišti v Kunovicích.

 

A nyní nejnovější informace k posilám:

Vedení 1. FC Slovácko je představilo na středeční tiskové konferenci, kterou zahájil sportovní ředitel klubu Vladimír Krejčí, sedící u stolu mezi novináři, nezvykle: „Není to klasická „tiskovka, berte to spíš jako posezení s vámi novináři. Před startem ligy bude ještě řádná tisková konference,“ řekl k novinářům.

Nejdůležitější postřehy? Do Slovácka míří Petr Švancara, o kterém jsme už tady na internetových stránkách psali. Další posily? Aleš Urbánek, Vít Valenta, Tomáš Abrahám a na podzim bude nastupovat v bílém dresu Slovácka Brazilec Cleber, který byl v Uherském Hradišti na hostování.

Další posily jsou prý ještě v jednání. Marek Heinz? „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ komentoval velmi stroze příchod posily do útoku ředitel Krejčí.

 

 

Nyní si můžete přečíst dva rozhory s hráči, kteří by měli na podzim nastupovat v první lize za Slovácko a podívejte se na fotky z tréninku v Kunovicích.

 

Urbánek: Slovácko jednalo rychle a konkrétně

Do Slovácka má namířeno levonohý fotbalisty, který naposled nastupoval v první Slovenské lize za bratislavskou Artmedii. Aleš Urbánek, který začínal s fotbalem ve Slavičíně má za sebou sto padesát jedna ligových startů a mimo jiné působil i v pražské Spartě nebo Spartaku Moskva. Včera byl poprvé na tréninku Slovácka a už jenom formality brání k příchodu tohoto osmadvacetiletého hráče.

Jak to vypadá v současné době s vašim případným přestupem do Slovácka?
Já mám v Petržalce smlouvu ještě na jeden rok, ale mančaft se tam pomalu rozpadá. Náš šéf si koupil Slovan Bratislava, a to je pro něj priorita, nějak se to upeklo tady, bylo pár telefonátů a dneska tady trénuji.

Měl jste i jiné nabídky, než tuto ze  Slovácko?
Něco bylo ze slovenské ligy, ale já konkrétně jsem s nikým nemluvil, všechno šlo přes mého manažéra. Nakonec to vypadá tak, že se domluvím se Slováckem.

Na čem ještě závisí váš definitivní přestup?
Já jsem tady na podmínkách domluvený, kluby by měly mezi sebou být také domluvené a teď už je to otázka jenom formalit.

Bydlíte ve Zlíně. Byl jedním z důvodů proč právě Slovácko, že to budete mít blízko domů?
(Chviličku přemýšlí) Tak trošku to může hrát roli, ale já jsem na to moc nemyslel. Víc mně šlo o to, že Slovácko jednalo rychle a docela konkrétně. Klub má určitou vizi, která se mně celkem zamlouvá, takže doufám, že to tady bude fungovat.

Působil jste delší dobu na Slovensku. Jak moc znáte mužstvo Slovácka a první českou ligu?
Já jsem tak nějak obecně tu českou ligu sledoval. Nedá se říct, že bych konkrétně sledoval Slovácko, ale nějaký přehled jsem určitě měl.

Znáte některé hráče Slovácka osobně?
Je tady Tomáš Randa a Aleš Chmelíček, s oběma jsem byl v Olomouci.

Slovácko se vrací do ligy po dvou letech, jakou máte představu o síle mužstva?
Tahle otázka je spíš pro vedení klubu a pro trenéry, ale já osobně bych si přál, abychom se jako nováček soutěže nějak chytli a hráli v lize důstojnou roli. Do začátku soutěže je ještě měsíc a já doufám, že mužstvo se poskládá tak, že budeme hrát minimálně střed tabulky.

Na jaře jste toho ve Slovenské lize moc neodehrál. Čím to bylo?
Bylo to kvůli zdravotním problémům. Měl jsem problémy s kolenem a skoro půl roku jsem nehrál. V pohárovém zápase jsem špatně šlápl a musel jít na operaci předního zkříženého vazu. Stihnul jsem odehrát jenom tři utkání a dal jsem jeden gól, který je povzbuzení do mé další práce. Já jsem si hlavně otestoval v těch posledních zápasech, že moje koleno drží a nemám s ním žádné problémy.

Na jakém postu byste nejraději hrál?
Poslední dobou jsem hrával většinou v obraně, ale bude záležet na trenérovi, kam mě postaví. Já si ale určitě vybírat nebudu.

 

Vít Valenta - přes 100 zápasů v Holandsku a Belgii

Další možná posila Slovácka je šestadvacetiletý rodák z nedalekého Kněžpole Vít Valenta. Před devíti lety odešel z tehdejšího Synotu za poněkud nejasných okolností. Během svého zahraničního angažmá odehrál více jako sto prvoligových zápasů ať už v holandské nebo belgické první lize. Naposledy působil v holandském Volendamu.

Co se vlastně tehdy stalo, při vašem odchodu ze Synotu?
Já to beru jako uzavřenou kapitolu, ke které bych se nechtěl vracet. Je to už devět let a to byl vlastně úplně jiný klub. Dneska z něj zůstal jediný - Pavel Němčický.


Už jste se Slováckem domluvený?
Zatím to ještě není definitivní, ale já jsem už osmý nebo vlastně devátý rok v zahraničí a chtěl jsem se vrátit zpět. Venku mně k poslednímu červnu skončila smlouva a já jsem teďka volný hráč.

Hrával jste na jaře v základní sestavě?
Končila mi smlouva, kterou jsem nechtěl prodloužit, tak mě také trenér přestal stavět. Měl jsem sice nějaké kontakty z holandské ligy, ale tady je to přece jenom doma.

Říkáte, že jste volný hráč. Co by ještě mohlo zhatit vaše angažmá ve Slovácku?
Nabídka z jiného klubu.

Do kdy chcete mít jasno?
Co nejdřív, počítám tak do týdne do čtrnácti dnů.

Co vás táhne zpátky? Je to prostředí nebo třeba přítelkyně?
Určitě prostředí, mám tady rodinu a také proto bych se chtěl vrátit zpátky.

Jak hodnotíte vaše téměř devítileté zahraniční působení?
Já to hodnotím pozitivně, určitě to byla dobrá zkušenost nejenom toho fotbalového života. Člověk se naučí jazyk a pozná také styl života v jiné zemi.

Kdy jste naposled viděl hrát Slovácko?
Musím přiznat, že tento rok ne, ale vloni, když nám skončila v Holandsku soutěž, tak jsem na některé zápasy chodíval.

Zůstal jste fanouškem Slovácka?
Určitě.

Jaký je váš nejoblíbenější post v mužstvu?
Ofenzivní tvořivý záložník, ale nedělá mi problémy hrát napravo nebo nalevo.

Stanislav Dufka