Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko : Po dvou letech všichni na ligu! A řada žhavých novinek!

Mezi záplavou krojovaných a různých folklórních a nefolklórních akcí nesmíme zapomenou ani na fotbalové Slovácko, které se po 26 měsících vrací do naší nejvyšší fotbalové soutěže.

V úterý byla „tiskovka“ na které byly představeny nové posily, mluvilo se o ambicích klubu v nové sezóně a sličná dívčina také představila nové dresy  Slovácka.

Nebylo zvykem, aby se TK zúčastnil sám majitel klubu Zdeněk Zemek. Tentokrát si čas našel a s malým zpožděním dorazil. Co jsme se na „tiskovce“ dozvěděli? Žádné závratné informace nečekejte.
Zdeněk Zemek na dotaz, kolik je rozpočet klubu, řekl, že více jak 50 miliónů korun a že se mu splnil sen dostat Slovácko do ligy. Ještě nezapomněl zdůraznit, že se jim podařilo smazat sedmdesátimiliónový dluh, které mělo Slovácko, když klub přebíral.
Swiss Replica Watches

Co se týče dalších posil, tak sportovní ředitel Vladimír Krejčí mluvil o tom, že Slovácko má v hledáčku ještě jednoho útočníka ( Libora Doška ze Sparty ?). Na jméno se prý nemáme ptát, až bude přestup hotový tak prý dají včas vědět.  A jaké má vedení kluby představy o tabulkovém postavení? „Chceme být osvěžením první ligy a být atraktivním mužstvem pro fanoušky,“ oznámil Krejčí a blíž to nechtěl specifikovat.

V sobotu tedy všichni fanoušci na Slovácko. Na úvod má ne příliš atraktivního, ale o to těžšího soupeře - fotbalisty z Plzně. Začátek zápasu je ve 20.00 hodin. Předprodej na zápas bude v pátek odpoledne, a ceny budou o maličko výhodnější než těsně před zápasem. V předprodeji budou stát lístky 100 a 120,-Kč v den zápasu potom 120 a 140,- Kč. Cena je závislá od výhodnosti místa.

Přečtěte si rozhovor s fotbalistou Alešem Urbánkem, který vyjde v pátek ve Slováckém deníku.
                                        

O mojí minulosti se mi čte špatně, přiznává Urbánek 

Jedna z největších letních posil Slovácka se jmenuje Aleš Urbánek. Tento zkušený 29 letý obránce začínal s fotbalem v rodném Slavičíně a během své kariéry prostřídal několik našich i zahraničních klubů. Z těch nejznámějších - Sigmu Olomouc, ruský Spartak Moskva, pražskou Spartu a Slavii a poslední jeho angažmá bylo na Slovensku v Artmédii Bratislava. Aleš Urbánek měl pověst hráče, který kvůli svým výstřelkům v životosprávě zčásti promarnil svůj fotbalový talent.

Vy jste přišel do Slovácka s nálepkou  nejproblémovější posily první České ligy…

Samozřejmě, je to z minula. Tehdy se o tom napsalo hodně, hlavně době, když jsem byl
v  Olomouci. Dneska se mně o tom dost špatně čte. Už se to se mnou pravděpodobně potáhne do konce kariéry, a s tím už asi nic neudělám. Co se týká mého působení ve Slovácku, tak bych zatím počkal, až co ukážou zápasy.

Jak byste zhodnotil z vašeho pohledu celou letní přípravu mužstva?

Příprava nebyla špatná. Ze sedmi zápasů jsme prohráli jenom jednou, ale pořád je to jenom příprava. Že jsme neprohrávali je sice hezké, ale rozhodující budou výsledky v lize. Pro mě je pozitivní i to, že jsem bez zranění odehrál všechny přípravné zápasy.

Přece jenom ale výsledky přátelských zápasů něco naznačují…

Ale jo. Já si myslím, že docela dobře hrajeme vzadu, kde nedostáváme moc branek, což je dobře, ale musíme se ještě víc tlačit do zakončení.

V naší lize už máte něco za sebou. Jste nervózní i před zahájením dalšího ročníku ligy?

Ono to teprve přijde, ta nervozita musí být. Bude se hrát v osm večer, asi bude plný stadión a před zápasem určitě nějaké napětí bude. Důležité bude, aby se nám podařilo dobře odstartovat a zvládnout úvodní zápas. Podle mě nemáme ani nejlehčí los. Plzeň je technicky velmi dobře vybavené mužstvo a v prvních čtyřech kolech máme ještě malá derby s Brnem a Olomoucí. My musíme sbírat body hlavně doma.

Na Slovácko přišlo víc nových hráčů a zatím to vypadá, že si na hřišti rozumíte?

Tak zatím to jde. Hodně nových věcí zkoušíme také na tréninku a snažíme se to přenést do zápasu. Něco se podaří víc a něco míň, ale já myslím, že by to mohlo fungovat i v lize.

S vámi přišel do mužstva i Petr Švancara. Je to hráč, který prý dovede stmelit kabinu. Projevuje se to i na hřišti?

Já bych to tak nebral, že by to mělo být o jednom hráči. Na hřišti je nás jedenáct a každý má nějaký úkol a když si bude plnit to co má, tak potom to může klapat.

Už na vaše přípravné zápasy chodilo hodně diváků. Fanoušci by měli být dalším hráčem Slovácka?

To je pravda, v Kunovicích nás chodilo povzbuzovat víc jak pět set diváků. Vím, že tento region je na ligový fotbal natěšený. Bude se hrát v osm večer, pod umělým osvětlením a před plným hledištěm. To bude daleko jiná atmosféra, než když hrajete třeba ve dvě odpoledne.
Na druhou stranu je pro mě nepříjemné, že na zápas se bude muset čekat celý den.

Vy jste hrál na jaře slovenskou ligu za Artmedii Bratislava. Jaká byla tam průměrná divácká návštěva?

(Aleš Urbánek se směje) My jsme hrávali na stadiónu Interu a chodilo na nás tak tři sta lidí. To nemělo s fotbalovou kulisou vůbec nic společného.

Dá se vůbec už teď mluvit o tom, na kterých příčkách tabulky se bude Slovácko v lize pohybovat?

Toto je asi spíš otázka pro trenéra. Na každého soupeře bude platit jiná taktika. Dnešní fotbal je o bojovnosti, rychlosti, a když se prosadíme střelecky, tak nemám vůbec strach, že bychom hráli v lize podřadnou roli.

Tak tedy jinak. S jakým umístěním bude Aleš Urbánek po podzimu spokojený?

Pokud budeme v tabulce do desátého místa a vyhneme se spodním příčkám. Balón je kulatý a stát se může cokoliv. Pokud chytneme začátek, tak uvidíme.

                                                                                                                  Stanislav Dufka
 


ZMĚNY V MUŽSTVU 1.FC SLOVÁCKO
ODCHODY:

Lukáš Matůš (Fotbal Třinec – hostování)
Petr Stýskala (Fotbal Třinec – hostování)
Tomáš Kazár (SK Sigma Olomouc – návrat z hostování)
Radek Görner (FC Zlín – hostování)
Petr Reinberk (FC Vítkovice - hostování)
Peter Sládek (FC Vítkovice - hostování)
Radim Holub (Zenit Čáslav)

PŘÍCHODY:

Cleber Nascimento (Artmedia Bratislava)
Brazilský kreativní záložník působil na Slovácku již v jarní sezóně, když přišel na hostování z Artmedie Bratislava. S týmem se probojoval do finále poháru ČMFS a bavil fanoušky svými individuálními schopnostmi. I přes velký zájem ostatních týmů z první ligy nakonec zůstal Cleber na Slovácku, které na něj uplatnilo opci.


Petr  Švancara (FK Viktoria Žižkov)
Technicky výborně vybavený útočník byl se Slováckem v kontaktu již v zimě. Nakonec se jeho příchod realizoval až nyní. Hned v prvním zápase letní přípravy se zapsal mezi střelce a svými technickými akcemi bavil fanoušky v hledišti. V minulosti tento hráč působil i například v pražské Slavii.

Aleš Urbánek (Artmedia Bratislava)
Levonohý fotbalista, který má zkušenosti i s Ligou Mistrů přišel na Slovácko z Artmedie Bratislava a měl by zaplnit mezeru na levé straně obranné linie. Svou sílu má rovněž při zahrávání standardních situací.


Vít Valenta (FC Volendam)
Odchovanec Slovácka se po více jak osmi letech vrací zpět do klubu, kde s fotbalem začínal. Od svých sedmnácti let hrával v belgické a holandské lize. Agilní záložník se v přípravě dvakrát zapsal mezi střelce.


Struhár Peter (ŠK Slovan Bratislava)
Vysoký, urostlý stoper přichází na Slovácko ze Slovanu Bratislava a měl by ještě více vyztužit defenzívu Slovácka.  Odchovanec martinského  fotbalu přichází na Slovácko po půlročním hostování v Artmedii Petržalka, kde patřil k oporám. Jeho předností je důrazná hra hlavou a umí se prosadit i v soupeřově šestnáctce.

Tomáš Abrahám (Škoda Xanti - Řecko)
Zkušený záložník, který má za sebou  dlouholeté působení v Turecku, kde okusil také kapitánskou pásku. V posledním půl roce  působil v řeckém Xanti. Odchovanec brněnského fotbalu se vrací na do české nejvyšší soutěže. Slovácko od něj očekává uchopení dirigentské taktovky ve středu hřiště.

Josef Kubásek (FK Mladá Boleslav)
Mladý brankář nahlédl do velkého fotbalu v Sokolově, kde jej objevila pražská Slavia. V celku úřadujícího mistra se však výrazně neprosadil a přestoupil do Mladé Boleslavi, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Má zkušenosti také z reprezentační jednadvacítky, se kterou byl na ME v Nizozemsku. Do Slovácka přichází na hostování.

Lukáš Fujerík (FK Baumit Jablonec)
Rodák ze Vsetína působil ve Slovácku jarní část minulého ročníku druhé ligy. Své hostování z Jablonce prodloužil i s případnou opcí na přestup. V druholigových utkáních osvědčil svoji univerzálnost. Nastoupit může jak v roli útočníka, tak i záložníka

Filip Racko (návrat z hostování – FC Nitra)
Rychlonohý záložník působil ve Slovácku dva roky. V poslední sezóně hostoval ve slovenské nejvyšší soutěži v FC Nitra.   
  

 


1.FC SLOVÁCKO – soupiska podzim 2009/2010            

        Číslo    Jméno                    Datum nar.            Post
        1    Heča Milan                21.3.1991            b
        2    Valenta Vít                4.1.41984            o
        3    Kubáň Lukáš              22.6.1987            o
        4    Nascimento Cleber     3.6.1986              z
        5    Kordula Michal           11.2.1978            z
        6    Abrahám Tomáš         18.4.1979            z
        7    Grim Jaroslav             6.6.1986             z
        8    Fujerik Lukáš             9.12.1983            z
        9    Švancara Petr             5.11.1977            u
        10    Gonda Michal            29.8.1982            z
        11    Racko Filip                22.7.1985            z
        12    Němčický Pavel          13.8.1977            o
        13    Formánek René "K"     9.1.1975            o
        15    Perůtka Jiří                2.2.1988            z
        18    Ondřejka Václav         30.4.1988            u
        19    Chmelíček Aleš          24.2.1980            u
        21    Urbánek Aleš             25.5.1980            o
        23    Šimáček Jan              29.11.1982           o
        24    Randa Tomáš            23.12.1974           o
        25    Struhár Peter             17.1.1984            o
        29    Filípko Miroslav          23.9.1973            b
        30    Kubásek Josef            6.5.1986             b
            
            
            
        REALIZAČNÍ TÝM

        trenér:                                               Mazura Josef    
        asistent trenéra                                  Dekař Jiří    
        asistent trenéra                                  Palinek Jan    
        trenér brankářů                                   Juřička Martin    
        vedoucí mužstva                                 Mgr. Pojezný Petr
            
        lékař                                                 MUDr. Šnajdr Petr        
        lékař                                                 MUDr. Žiška Martin        
        masér                                                Smolčák Radek    Zdroj:  1.FC Slovácko