Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté v poháru postupují!!!

Předkolo poháru Hejtmana Zlínského kraje

LHOTA – BŘEZOLUPY 2:1 (0:1)

Branky: 50. Hubík, 76. O. Zalubil - 31. Procházka

Lhota: Šicha – Doležal, Machala, S. Zbořil, Hanáček (46. Kuban) – Hubík, Kusák (90. Žajdlík), Matuštík, O. Zalubil - F. Zbořil (46. P. Štergenich) , M. Zalubil

Trenér: Zalubil

Březolupy: Uhlík – Michálek, Procházka, Hrabec (65. Hubáček), Bernatík – Zelík, Rosík, Johaník, Blažek – Hrbáček, Chaloupka

Trenér: Šohajek

Rozhodčí: Kotačka

ŽK: Doležal – Zelík, Hrbáček

Diváci: 80

LHOŤANÉ JDOU V POHÁRU DÁL

Překvapivý výsledek se zrodil v předkole krajského poháru. Lhoťané porazili po zlepšeném výkonu ve druhém poločase o třídu výš hrající Březolupy. V dalším kole se naši fotbalisté střetnou s vítězem zápasu Tupesy - Osvětimany.

Už po pěti minutách hry mohli jít domácí do vedení. Martin Zalubil ideálně nahrál Hubíkovi, ale toho odblokovali ve vápně obránci Březolup. To byla jedna z mála šancí domácího mužstva v první půli. Rychlejší a fotbalovější hosté toho domácím víc nedovolili, ale vyložené gólové šance si také nevypracovali. Po půlhodině hry šly do vedení Březolupy po chybě gólmana Lhoty Šichy. Centrovaný míč Procházky ze čtyřiceti metrů domácí brankář podběhl a hosté vedli – 0:1.

Z druhého poločasu ještě neuplynulo ani pět minut a bylo srovnáno. Nevydařená střela Kusáka skončila na malém vápně u Hubíka a ten míč nasměroval do sítě – 1:1.

Pěkný fotbalový moment viděli diváci po deseti minutách druhého poločasu. Ondra Zalubil z pravé strany centroval a jeho bratr Martin jen těsně minul z voleje hostující branku.

Ten samý hráč mohl poslat domácí do vedení v 65. minutě, ale úplně sám před gólmanem Březolup totálně selhal.

Hosté ožili a snažili se vítězství strhnout na svou stranu. Gólová hlavička Hrbáčka ale skončila jenom těsně vedle Šichovy branky a podobně si vedl Chaloupka z malého vápna.

Čtvrt hodiny před koncem přesně odcentroval z pravé strany střídající domácí Kuban. Přesná hlavička Ondry Zalubila tak zrušila remízový stav - 2:1.

Hosté už na odpověď nenašli sílu a v závěrečném náporu jenom otřásli břevnem Šichovy svatyně.

Trenér Lhoty Bohuslav Zalubil: Pokud porazíte v soutěžním zápase mužstvo, které hraje o třídu výš, tak to musí být úspěch. Přiznám se, že jsem měl z Březolup obavy, ale kluci si výhru dneska zasloužili.

Text a foto: std