Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Slovácka slavili výhru. Ale po průměrném výkonu

Fotbalisté Slovácka slavili výhru jako na diskotéce

 

Po téměř měsíční pauze fotbalisté Slovácka vyhráli. Porazili nevyzpytatelné béčko Sparty Praha nejtěsnějším rozdíle 1:0. Jaký to byl zápas z mého pohledu?
Opět žádná sláva. Kdo tu nebyl o nic nepřišel. Ani jedno z mužstev si nevypracovalo kloudnou gólovou šanci a gól Slovácka padl víceméně náhodně po tečované střele Randy.
Skalní příznivci byli jistě s tříbodovým ziskem spokojení, ale nezaujatý divák viděl sotva průměrný zápas. V kuloárech se proslýchá, že trenér Stanislav Levý má místo do Zlína namířeno právě do Uherského Hradiště. Osobně bych na tuto variantu moc nesázel, ale fotbal je nevyzpytatelný a vedení Slovácka ještě víc, takže se nechejme překvapit.

 

Postřehy hráčů ze zápasu, které vyjdou v zítřejším Slováckém Deníku můžete tady číst už dnes.

 

 

 

Randa trefil tři body, Slovácko se dočkalo vítězné radosti.

Neproměňujeme šance, neproměňujeme šance, to je naše největší bolest. Takto hodnotil trenér Slovácka Ladislav Jurkemik většinu zápasů svého mužstva. Proti záložnímu mužstvu pražské Sparty „jeho hoši" žádné šance neměli a přesto se dočkali plného bodového zisku. Stejně jako v pohárovém duelu s Brnem začalo Slovácko na hrotu útoku pouze s jedním útočníkem, kterého podporoval pětičlenná záloha. Tato taktika trenéru Jurkemikovi vyšla. Výhru zařídil středopolař Tomáš Randa, který šťastnou střelou z nějakých dvaceti metrů rozhodl o nejtěsnější vítězství domácích.

 

Tomáši můžete popsat vaši tříbodovou trefu?

Dostal jsem od Míši Gondy zpětnou přihrávku a vystřelil na branku. Musím přiznat, že branka padla se štěstím, míč tečoval jeden z hráčů Sparty, balon změnil směr a zapadlo to za gólmana. Kdyby nebylo té teči, tak by to asi brankář chytil.

 

Hráli jste na pět záložníků, byla tato převaha z vašeho pohledu ve středu pole poznat?

 

Jeden záložník měl za úkol hrát takového zataženého útočníka, takže to nebylo úplně na pět záložníků. Petr Stýskala měl hrát více ofenzivněji.

Moc jste se do útoku netlačili. Osamocený Chmelíček v útoku vyhrával často hlavičkové souboje pro nikoho...

 

To je pravda. Když šel dlouhý míč do útoku, tak byl Aleš sám a obránci Sparty si pohodlně sbírali balóny.

Žádné gólové šance a přesto berete tři body?

Špatně jsme řešili finální přihrávky. To musí být do kvality a přesně na nohu, aby to vyznělo gólově.

Snad poprvé na podzim jste měli i štěstí...

No, asi jo. Ta hra...hm, chtěli jsme, chtěli, ale byla tam zbytečná nervozita. Čekali jsme, že dáme branku daleko spíš.

Neměli jste o poločasu obavy, že to zase skončí remízou?

Já osobně jsem věřil, že ta branka přijde.Taktika byla vycházet ze zabezpečené obrany, abychom nedostali branku. Sparta měla výborně propracovanou defenzívu a těžko bychom zápas otáčeli, kdyby jsme dostali gól. Zápas byl o jedné vydařené střele a zaplaťpánbůh, že to vyšlo nám.

První branka v dresu Slovácka, jaké bude zápisné?

Jeden gól jsem dal už v přípravě, ale dneska je to za tři body, tak něco budu muset přispět do kasy.

std

 

 

Hráči slavili tři body disko hity

Fotbalisté Slovácka si téměř po měsíční pauze připsali do tabulky tři body a mohli si zazpívat vítězný chorál. Rozesmáté obličeje hráčů, kteří vycházeli z kabiny, svědčily o spokojenosti domácích fotbalistů.

Jako jeden z prvních - s kšiltovkou naraženou do čela ,se objevil záložník Petr Stýskala, který odehrál vítězný duel s velkou chutí.

„Dneska to bylo super, tři body jsme potřebovali jako sůl. I když jsme žádné velké gólové šance neměli, tak se k nám konečně přiklonilo štěstí. Vždycky spoustu šancí a nic a dneska takový ušmudlaný gól, ale tři body - jsou tři body," líčil s úsměvem od ucha k uchu mladý záložník.

Kromě vítězného ryku hráčů se z kabiny domácích po vítězném zápase valily i nepřeslechnutelné diskotékové hity. Stýskala se ovšem jako velký znalec hudby příliš nevyznamenal. „Co to hraje? Tak to já nevím, to se musíte zeptat Tomáše Nemana, to je jeho parketa. Ale je to paráda! Když se prohraje, tak je tam ticho jako v hrobě," přiznal.

Michal Gonda - další středopolař v bílém dresu domácích, viděl zápas podobně jako Stýskala.

„Těžko jsme se dostávali do jejich obranného pásma, nakonec jsme z pološance vstřelili šťastný gól , takže maximální spokojenost. Jediné co mě mrzí je moje další žlutá karta."

Čtvrtá nula na kontě domácího gólmana Miroslava Filipka se zdála jednoduchá, ale brankář Slovácka to vyděl poněkud z jiného úhlu.

„Na sparťanské mladíky byla nutná maximální koncentrace a disciplína celého mančaftu. Dobře věděli co chtějí hrát, sice si vyloženou brankovou šanci nevypracovali, ale z pohledu defenzívy to byl dost složitý zápas. Mají zažité nebezpečné herní situace a ty se snaží dodržovat. Věděli jsme o tom a nakonec jsme se s tím i vyrovnali."

Největší šanci zápasu promarnila Sparta už po pěti minutách druhé půlky. Brankář Slovácka Filipiko podběhl centrovaný míč z rohového kopu a na brankové čáře ho zastoupil Kubáň, který odkopl balon do bezpečí. To byla jediná horká chvilka domácího gólmana.

„Šel jsem do souboje a špatně jsem to odhadl. Nakonec to ale dopadlo pro nás dobře," oddechl si Filipko.

std