Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Lhoty sestupují z kraje do okresu - a pár slov o spravedlnosti

Jedna zpráva pro příznivce fotbalu. Před chvílí bylo rozhodnuto o tom, že fotbalisté Ostrožské Lhoty padají z krajské fotbalové soutěže do okresní. Lhoťané sice před několika okamžiky porazili Osvětimany 4:3, protože ale Uherský Ostroh porazil Bánov 2:0, padají právě Lhoťané - Ostrožané se tak zachránili. Lhotě by pád o soutěž níž mohl pomoci, kluci v mančaftu, stejně jako celý fotbalový oddíl, by se mohli dát zase dohromady a táhnout fotbal opět nahoru - noční jízda na muzikách není fakt nejlepší sportovní přípravou na zápasy, byť hrají třeba výborné muziky našeho mládí alá Gong :)  K utkání se ještě vrátíme ve zpravodajství, já bych snad jen dodal jedno:

Fotbalové soutěže jsou jedna velká tragikomedie, kde nemůžete hledat žádnou spravedlnost. Je to výsměch, s kterým neudělá nikdo nic, i kdyby fotbalu šéfoval svatý Petr, máme toto podvádění tak v krvi, že jsme se s ním naučili žít všude možně. Jaký má vůbec smysl ony fotbalové soutěže hrát?! K čemu, aby si někdo přilepšil tím, že něco dostane do kapsy?!

Pokud jde například o krajskou fotbalovou soutěž, slyšel jsem dosti důvěryhodné informace o tom, že minimálně několik mužstev (z prvních i posledních míst) některá utkání prodávala či kupovala. Byť asi řeknete, že nejde o nic překvapivého, přesto jsem z toho znechucen a považuji za důležité se o tom různě zmiňovat - a kdybych měl jasné důkazy, napíšu je alespoň sem na stránky, kde si o nich přečtou stovky a stovky lidí. 

Nelze psát o folkloru, tradicích, duchovních věcech i různých dalších ideálech a přitom vidět, co se kolem nás odehrává za špatnosti. Není možné nad tím jen tak zavírat oči - stejně jako nad řadou jiných věcí, kdy spravedlnost dostává totálně na prdel, fotbal je samozřejmě jenom odvar celé atmosféry, existují ještě vážnější oblasti, některé radnice s mnoha neprůhlednými rozhodnutími, rozdělování státních či obecních peněz, dotace, nadační peníze, politika propojená s byznysem, atd. atd., toť pro mnohé výtečníky jedna velká bažina, ve které se umí perfektně orientovat ...

RB
radekbartonicek@klikni.cz

Ps. A ještě k fotbalu - pokud jste se i vy ve svém okolí setkali s předem dohodnutými výsledky, kdy jste měli podezření, že byl koupený rozhodčí nebo soupeř, ozvěte se prosím na můj mail nebo mobil, zaručuji vám anonymitu - samozřejmě, nejlepší by bylo, aby se ozvali samotní fotbaloví bafuňáři, ty se ale určitě neozvou :)