Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Lhoty prohráli a jsou krůček od sestupu - kdo je bude trénovat?

Fotbalisté Lhoty prohráli vlastní brankou a jsou jenom krůček od sestupu.

       
Na lhotském trávníku jsme fotbalisty ze Zlechova nepoznávali. Přijeli bez čtyř hráčů základní sestavy a bojovali jako o život. Skoro by se nechtělo věřit, že je to stejné mužstvo, které prohrálo na jaře se všemi ohroženými celky včetně posledního Bánova a ještě k tomu na domácím hřišti. Takový je ale fotbal, že ano - nebo alespoň ten náš fotbal vesnický, Zlechovjané by o tom mohli vyprávět :)

Úvod zápasu byl z obou stran až příliš opatrný a žádné gólové šance diváci neviděli. Při optickém tlaku domácích ale zahřmělo na druhé straně. Míč z trestného kopu Zlechova nešťastně hlavou usměrnil do vlastní sítě Doležal. Vyrovnání měl na hlavičce pět minut před odchodem do kabin Hubík, ale míč jenom těsně minul Vendelovu branku.

Druhý poločas nabídl obrázek, který vídáme na hřišti ve Lhotě vlastně celé jaro. Domácí tlačili, byla vidět i snaha o vyrovnání, ale gólu se fanoušci Lhoty nedočkali. Hosté hrozili hlavně z protiútoků, ale ani Kotek ani Jakoubek své gólové šance nedokázali přetavit v druhou pojistku. Už v nastaveném čase fauloval ve vápně domácí Dobeš Tománka a kopala se penalta. Míč si postavil sám postižený, ale dvougólovou výhru odmítl. Brankář Lhoty Šicha mu jeho střelu vystihl a penaltu zneškodnil.

Šéf zlechovského fotbalu Bohumil Obdržálek hodnotil zápas takto:  "Když jsme u vás hráli naposled, tak jste měli daleko kvalitnější mužstvo. Dneska tam bylo hodně mladých chlapců, kteří nehráli špatně, ale chyběli mi tam někteří hráči, nevím jestli jsou zranění nebo někam odešli. My jsme zdaleka nepřijeli v kompletní sestavě a vyhráli jsme zaslouženě." Trenér hostů Jiří Kraml měl po zápase jedinou starost a to sehnat kameramana zápasu Václava Pavlase s cílem získat záznam utkání „Zavřu jich někam do sklepa a budu jim pouštět tento zápas, ať vidí, co to bylo dneska za hrůzu."


Trenér Jurásek: Kabina chce Dominika

Mužstvo Lhoty převzal na poslední čtyři zápasy jako trenér dosavadní vedoucí mužstva Jiří Jurásek. Zatímco v Hluku měl vítěznou premiéru, tak v domácím zápase se všechno vrátilo do starých kolejí a Lhoťané odešli znovu poražení.

Prohra na domácím hřišti Lhotu poslala pravděpodobně dvě kola před koncem do okresního přeboru...

Já doufám, že ne! Máme ještě dvě kola a šance na záchranu pořád žije.

Když jste nevyhráli dneska doma, tak si myslíš, že příští týden vyhrajete na Strání, když je ještě pouťová zábava?

Věřím, že naše fotbalisty bude zajímat jenom utkání proti Strání a ne nějaká zábava. Kdybych tomu nevěřil, tak bych to nemohl vést.

Jak bylo mužstvo připravené na dnešní existenční zápas?

Já myslím, že dobře. Pokud mám dobré informace, tak šli všichni spat.

Proč jsme tedy zase prohráli?

Je to pořád dokola. Neproměnili jsme gólové šance. Když nedáme branku, tak přece nemůžeme vyhrát. Zlechov sice nastoupil bez některých klíčových hráčů, přesto nás přehráli hlavně ve středu hřiště.

Vidíš nějaké řešení v současné době?

Nám hlavně chybí Jirka a Ríša Dominikovi, chybí nám Ondra Zalubil a hlavně potřebujeme trenéra typu Josefa Dominika. Dokázal tady hodně a má bohužel nějaké rozepře s vedením fotbalu ve Lhotě. Ti až se dají konečně dohromady, tak to tady bude teprve fungovat.

Podle tebe by tedy bylo řešení po odchodu Chaloupky, aby k mužstvu přišel Josef Dominik?

Jo.

Je to jenom tvůj názor, nebo názor celé kabiny?

Z 99 % je to názor celé kabiny.

 

 

Josef Štergenich: S tímto kádrem na to nemáme

Někteří diváci po prohraném zápase rychle odcházeli, ale někteří se nemohli smířit s další domácí porážkou. "Zeptej se hráčů, jaká je situace, radili fanoušci. Pokusil jsem se tedy zeptat hráčů. Záložník Lhoty Martin Hubík rozhovor odmítl „Ne, nebudu se k tomu vyjadřovat." O něco sdílnější byl jeden z nejzkušenějších hráčů Lhoty Josef Štergenich.

Jaké mělo být řešení fotbalového výboru po odchodu trenéra Chaloupky? Co si o tom myslíš?

Můj názor je ten, že jednatel Miklíček a předseda Zalubil měli přijít za Dominů (Josefem Dominikem pozn. aut.), aby mužstvo převzal. Všechny nás zná a mužstvo vždycky dobře poskládal.

Nemyslíš, že Lhotě chybí hlavně fotbalová kvalita na I. B třídu?

To už  říkal Chaloupka, že minimálně půlka týmu tu kvalitu na krajskou soutěž nemá. Potřebovali bychom alespoň dva kvalitní hráče.

Se současným kádrem se tedy I. B třída hrát nedá?

Vidíte to sami, že asi ne!

 

Ať se nad sebou zamyslí hráči - vzkazuje předseda

K problematice trenéra Lhoty se vyjádřil i předseda fotbalistů a celého SK Miroslav Zalubil.

„Po odchodu trenéra Chaloupky mně hráči řekli, že to necháme tak, jak to je. To znamená na Jirkovi Juráskovi. Že by chtěli zpátky Josefa Dominika, tak to mně nikdo neříkal a já o tom nic nevím. Nového trenéra budeme hledat až po skončení soutěže. Já pořád věřím, že to bude do krajské soutěže a tuto třídu se nám podaří zachránit. My přece nemůžeme měnit trenéra každého půl roku. Když přišel Chaloupka, kterého si vybrali sami hráči, tak všichni slibovali, jak to budou brát poctivě a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Raději ty peníze za trenéry využijeme někde jinde. V první řadě by se ale nad sebou měli zamyslet sami hráči.  Je to pořád dokola. Životospráva některých hráčů před zápasy je prostě příšerná." 


 

LHOTA – ZLECHOV 0:1 (0:1)

Branka: 27. Doležal vlastní.

Lhota: Šicha – Doležal (75.Žajdlík), Hájek, Kusák, J. Štergenich (89. Dobeš)  -  Hubík, Kuban –Matuštík (72. Zbořil). P. Štergenich -  Zalubil, Pešík.
Trenér: J. Jurásek.

Zlechov: Vendel – Ondříšek, Kedra, Matějka, Šebák – Tománek, Kotek, Ondrůšek (19. Velcr, 82. Jakoubek)  Kremr –Bureš, Machala. Trenér: J. Kraml.

Rozhodčí. Konečný.

ŽK: Kuban, Hájek – Machala, Kotek.

Diváci: 130.

Stanislav Dufka