Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Lhoty doma vyhořeli. Podívejte se na video - zklamání jejich trenéra

Nejdříve informace o jedné novince. Dnes se můžete poprvé podívat na videoukázku, která zachycuje názory po fotbalovém utkání mužstva Ostrožské Lhoty. Zpravodajství ze zápasů a fotografie přináší Staňa Dufka už mnoho měsíců - upřímně, neznám nikde nikoho, kdo by to takto dlouho a takto perfektně dělal. Nyní tedy poprvé připojujeme i videoukázku.

Video je TADY, nejdříve mluví naštvaný trenér domácího mužstva Chaloupka, po kterém mluví hostující trenér a následně jeden z nejzkušenějších domácích hráčů Staňa Zbořil. Nakonec zazní optimistická slova jednoho z fanoušků Petra Hanáčka...    (Video je jen lehce sestříháno, snažíme se držet reálného záznamu, který nejlépe vystihuje atmosféru a tak i vy čtenáři stránek máte možnost vše vidět ve skutečné podobě)

Myslím, že velkému zklamání a rozladění lhotského trenéra všichni rozumíme a máme pro něj pochopení. Své vyjádření poskytl hned po odchodu z kabin, za pochodu, kdy se téměř nezastavil a okamžitě opustil lhotský stadion. Doufejme, že s novým týdnem získá novou energii do záchranářských bojů, trenér Chaloupka jako bývalý prvoligový hráč určitě zná recepty, jak bojovat v ohrožení, držíme mu palce a velmi děkujeme za vstřícnost k nám píšícím, fotícím a točícím. Doufejme, že mu hráči svými výkony ještě letos udělají radost a příští jeho vyjádření po zápase bude zcela odlišné od toho nynějšího. Doufejme, že i upřímné vyjádření trenéra "nakopne" lhotské hráče k ještě většímu úsilí!  

A ještě jedna informace, tentokrát k první fotografii, na které je brankář lhotských žáků Václav Pěnčík. Výborný brankář! Dnes určitě nejlepší hráč ze všech mnoha lhotských fobalistů, kteří nastoupili na trávník v různých soutěžích. Vašek chytá opravdu dobře delší dobu, dnes si několika skvělými zákroky vynutil potlesk na otevřené scéně a byl hlavním strůjcem vítězství žáků 3:2 nad Šumicemi. Držíme samozřejmě palce, mnoho lhotských talentů tento dar promrhalo, věřme, že v jeho případě tomu tak nebude...

RB

A tady už je zpravodajství Staně Dufky z fotbalového utkání A mužstva:

LHOTA - KORYČANY 1:3 (1:1)

Zapomeňte na vydařený a hlavně bodový zápas Lhoty v Jalubí.V utkání o šest bodů mužstev ze spodní poloviny tabulky tentokrát fotbalisté Lhoty totálně zklamali a tři body si tak odváží Koryčany, které vyhrály na jaře vůbec poprvé. O tom, že se všechny body budou stěhovat na Kroměřížsko rozhodl patnáct minut před koncem Mušálek. Jeho střelu z téměř  třiceti metrů gólman Lhoty Šicha podcenil a hosté tak získali rozhodující dvoubrankový náskok, který už kontrolovali do konce zápasu.

Začátek zápasu přitom patřil domácím. Neuvěřitelnou šanci spálil už v první minutě Filip Zbořil. Ani ze dvou kroků ovšem nedokázal překonat gólmana Koryčan Vrbu. „Chtěl jsem to umístit k tyči, bohužel to nevyšlo,“ řekl ke své šanci domácí útočník. O minutu později ho napodobil Hubík, který minul balón i prázdnou branku hostů.

Koryčany se poprvé osmělily  po čtvrt hodině hry. Foltýnova střela ale jenom orazítkovala břevno domácí branky. Ve třicáté minutě úplně zbytečně fauloval domácí Hubík,  Koryčany zahrávaly z třiceti metrů trestný kop. Míč se dostal až na malé vápno k Mušálkovi, který  z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře – 0:1.

Za šest minut se začínalo znova. Z téměř nemožného úhlu střílel Martin Zalubil a za přispění hostujícího Foltýna srovnal na 1:1.

Do druhého poločasu udělal trenér Lhoty Vratislav Chaloupka dvě změny. Nevýrazného Patrika Štergenicha vystřídal Dobeš a místo Filipa Zbořila naskočil Josef Štergenich. Ani jedna změna ovšem nevedla ke kýženému obratu v zápase.  

Špatný scénář zápasu pro domácí fotbalisty se začal naplňovat po hodině hry. Lysko se obtočil kolem domácího obránce Hájka a z úhlu asi sedmi metrů tvrdou ranou pod břevno poslal hosty do jednobrankového vedení – 1:2.

Naděje Lhoty na bodový zisk zatloukl do země čtvrt hodiny před koncem dalekonosnou střelou Mušálek – 1:3.

Do konce zápasu domácí už nic kloudného nevymysleli a zmohli se jenom na břevno, které nastřelil z vyložené gólové šance Hubík.

Ještě musím napsat svoji poznámku k trenérům v I.B třídě. Už v uplynulé sezóně, kdy mužstvo Koryčan vedl kouč Janecký, tak vždycky ochotně a věcně po zápase hodnotil utkání. Nový kouč Jiří Maceja, se kterým jsem si domluvil hodnocení už před zápasem mluvil stejně ochotně a zápas hodnotil vyčerpávajícím způsobem.

Věřte, že to nebývá pravidlem a někteří trenéři nechtějí mluvit vůbec a světe div se, ani když jejich mužstvo vyhraje. Tímto oceňuji vstřícnost kouči Koryčan Jiřímu Macejovi.LHOTA – KORYČANY 1:3 (1:1)

Branky: 36. M. Zalubil – 29. a 75. Mušálek, 61. Lysko.

Lhota: Šicha – Doležal, Hájek, S. Zbořil (70.Žajdlík), Kusák – P. Štergenich (46.Dobeš), Hubík, O. Zalubil, Kuban - F. Zbořil (J. Štergenich), M. Zalubil.
Trenér: V. Chaloupka.

Koryčany: Vrba – M. Věžník, Marek, Mušálek, Samsonek – K. Věžník, Hochman (80. Hajda), Foltýn, Lysko (88. Novotný) – Koval, Jančík.

Trenér: J. Maceja.

Rozhodčí. Škubal.

ŽK: J. Štergenich – Lysko, Jančík, Samsonek, Hajda.

Diváci: 180.

std

 

 

Ps. A samozřejmě na stránkách slovackoDNES.cz držíme lhotským fotbalistům palce v dalších utkácích, důležité je věřit a bojovat!!!!!!!!!!!!!!!!