Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbal z víkendu: Bída!!! Slovácko prohrálo, Lhota prohrála, Blatnice prohrála!

K víkendu patří samozřejmě fotbal, mnozí z nás mají své oblíbené mančafty, u kterých napjatě čekají na víkendové výsledky. V případě tohoto webu je to především Slovácko a Ostrožské Lhota, občas i Hluk či Uherský Brod, a teď nově také Blatnice pod Sv. Antonínkem.

Nejvíc nás zcela jednoznačně zajímalo Slovácko, které doslova bojuje o svou ligovou existenci. Bohužel, po víkendu se zdá, že Slovácko směřuje ke dnu, jako by mělo na noze přivázaný nějaký velký a těžký balvan. Co všechno tento balvan obsahuje nevím, to by musel říci nějaký pečlivý analytik, který mužstvo a vše kolem něj dokonale zná - a ani nevím, jestli někdo takový existuje. 

Každopádně, Slovácko včera prohrálo utkání v Kladně, kde se nehrálo jako obvykle o tři body, ale hned o šest. Slovácko totiž mělo utkáním na Kladno náskok dva body a kdyby vyhrálo, náskok by poskočil na 5 bodů. A jelikož do konce soutěže zbývají tři kola, bylo by takřka jistě zachráněno.

Jenže - když jsem si 15 minut před koncem pustil rozhlas a jeho komentátor z mísa utkání hlásil, že Slovácko si zatím nevypracovalo jedinou kloudnou akci, bylo jasné, že je zle. Slovácko prohrálo  0:1, takže Kladno jej přeskočilo a vzhledem k výborným výsledkům Kladna v posledních době je docela možné, že Kladno podrží Slovácko pod vodou až do konce soutěže. Myslím, že nejen já jsem velmi věřil novému trenérovi Slovácka Soukupovi, který v týdnu vystřídal odvolaného trenéra Mazuru, ale utkání ukázalo, že ani Soukup zatím nevlastní tu pravou kropenku, z které by zoufale hrající hráče Slovácka probudil k životu a výkonu.  

O utkání Slovácka si podrobně můžete přečíst TADY, TADY, TADY, TADY... 

 

To Blatničané jsou zase jiná třída, o hodně stupňů slabší, přesto je zajímavé jejich výkony sledovat. Mají tajemného sponzora, který do klubu nasypal peníze a nakoupil hráče, kteří si vedli velmi dobře - až do včerejška, kdy prohráli 0:1. Prohráli sice s mužstvem, které je hned za nimi, ale vzhledem k tomu, že Blatnice vede, taková tragédie to není. Na utkání byl Staňa Dufka, který udělal právě fotky, na které se můžete podívat. A k Blatnici se brzy vrátíme v květnovém časopisu Krajem svatého Antonínka.

 

Zbývá Ostrožská Lhota, která má zřejmě svou největší slávu za sebou, šňůra mnoha vítězství a postupů už začíná být zapomenuta, navíc Lhota dostala pořádnou ránu palicí do hlavy ve chvíli, kdy si Blatničané "odvezli" nejlepšího lhotského hráče Zalubila, který si otevřel střelnici v Blatnici, za kterou nyní sází branky. Lhota prohrála doma se silnými Drslavicemi 1:2 a je osmá - naštěstí poměrně daleko od sestupových nástrah. Nezbývá než klukům držet palce, nejsou určitě v jednoduché pozici, po loňském sestupu možná od nich někdo čekal boj o první místa, to je ale nereálné. A pro zajímavost - nejlepším hráčem domácích byl podle okresních novin Dobrý den s kurýrem Erik Pešík.

 

Fotky z utkání Lhoty jsou prosím TADY, autorem je Dušan Dufka, fotograf a nově také člen vedení fotbalového klubu, který přináší fotky z fotbalu týden co týden...

 

RB     

     Foto: V Blatnici takto fotil Staňa Dufka...

 

 

 

První porážka: Uprostřed trenér Blatnice Jaroslav Kapusta, který v této chvíli ještě netušil, že jeho mužstva si připíše na jaře první prohru

 

Celtik: Celý název klubu, který v Blatnici vyhrál 1:0 je Celtik Bořetice  (v zelenobílé kombinaci)

 

 

Diváci: Na zápase jich bylo 285 platících

Střelec: Na jaře nejlepší kanonýr domácích Martin Zalubil ( ve žlutém)

 

 Závěr: nejvíc diskutovaný moment zápasu. V poslední minutě vstřelili hosté jediný gól utkání. Domácí reklamovali údajnou nahrávku rukou, ale za protesty si brankář Podolan vysloužil jenom žlutou kartu. Na výsledku nic nezměnil svými protesty ani trenér Kapusta.