Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbal s Bánovem: sporné góly, divný pomezní, vyvedený trenér... a ztráta bodů

Tak na zpravodajství z tohoto utkání jsem byl zvlášť zvědavý. Chtěl jsem do Bánova jet, leč nakonec jsem musel dát přednost rodinné sešlosti se svíčkovou :) Na dálku jsem se tak dozvídal od Dušana Dufky jen průběžný stav, kdy jsme vedli dokonce 2 : 1! Jenže poslední zpráva od Dušana byla prachšpatná: "Veledůležité tři body nemáme, trenéra vyvedli a rozhodující gól jsme dostali v 94.  minutě!" hlásil Dušan. Co se tedy stalo, dozvídám se stejně jako vy až z těchto řádků od Staně Dufky.

Ve fotbale, zvláště tom našem vesnickém, ale máte dvě jistoty - nikdy nevěřte většině rozhodčích ani funkcionářů, ti i ti jsou ochotni pro "ten správný" výsledek prodat i vlastní matku. Však si přečtěte Staňu, musela to být v Bánově (poslední mančaft tabulky!) pořádná sranda, bohužel na lhotský účet - já věděl, že mám svíčkovou raději oželet :) 

Hlavně, aby našeho trenéra neklepla pepka, když šel do Lhoty, asi netušil, že tady zažije mnohem zajímavější okamžiky než jako hráč pražské Sparty :) Faktem je, že už při nedávném utkání s Ostrohem byl na vyvedení, byť rozhodčí pískal utkání katastrofálně. Pane Chaloupko, a to ještě není konec soutěže, teprve na konci se objevují v naší "kaprlize" ty největší štiky! :)

RB

Takže Staňa Dufka píše:

Hlavní rozhodčí vykázal z lavičky trenéra a vedoucího mužstva Lhoty

Souboj o černého Petra v tabulce začal zostra. Už po třech  minutách hry šli domácí do vedení. Petr Mandal centroval a Zálešák poslal domácí ze dvou kroků do jednobrankového náskoku - 1:0.

Za dvě minuty bylo srovnáno. Hubík našel přesným pasem Zalubila, který se z hranice malého vápna nemýlil - 1:1. První poločas se hrál většinou podle not hostujícího mužstva.

Když neskončila v síti parádní střela Zalubila  ani šance Patrika Štergenicha a Hubíka šlo se do kabin za remízového stavu. „Promrhali jsme nejméně čtyři gólové šance," zlobil se o poločase kouč Lhoty Vratislav Chaloupka.

Po patnácti minutách druhé půlky byl k vidění nádherný fotbalový moment. Trestný kop z nějakých osmnácti metrů si postavil hostující Patrik Štergenich a vymetl nejméně desetileté pavučiny v horním rohu bánovské branky - 1:2.

Dvacet minut před koncem zápasu domácí srovnali hodně spornou brankou. Hlavní arbitr zápasu Poláček si nebyl jistý, jestli míč vůbec překročil brankovou lajnu a šel se poradit s asistentem, který byl domácí laik. Výsledek?

„Ano, byl to jasný gól," rozhodl domácí asistent - 2:2. To bylo příliš na hostujícího trenéra Chaloupku a vedoucího mužstva Juráska. Ani jeden z nich si nebral na adresu rozhodčího servítky a hlavní arbitr oba dva vykázal ze hřiště.

Dvanáct minut před koncem šli hosté znovu do vedení. Zalubil s velice přísné penalty mířil přesně - 2:3.

Drama gradovalo v závěrečné minutě. Bánov poslal všechno, co mělo nohy, do útoku a už v nastaveném čase se po závaru v hostující obraně trefil přesně Pavlíček - 3:3.

Po zápase v Jalubí tak Lhota ztratila další body v samotném závěru utkání.

Trenér hostů Vratislav Chaloupka nemohl být s remízou spokojený. „Dneska jsme si zasloužili jednoznačně vyhrát. Bohužel, hlavní rozhodčí uznal velice sporný gól, který rozhodl o dělbě bodů. Musím pochválit Martina Zalubila, který se v posledních zápasech rozstřílel a hned je to znát na bodovém zisku."

BÁNOV - LHOTA 3:3 (1:1)

Branky: 3. Zálešák, 70. a 90. Pavlíček - 4. a 78. z pen. Zalubil,  59. P. Štergenich.

Bánov: Velecký - L. Mahdal, Mahdalíček, Polanský, Vasiljevič (46. Kočica) - Machalík, Pavlíček, Zálešák, P. Mandal (58. Švehlík) - Guryča, Hrčíř (86. Kočica). Trenér: J. Chovanec

Lhota: Šicha - Doležal, Žajdlík (85. Dobeš), S. Zbořil, J. Štergenich (60. F. Zbořil) - P. Štergenich, Hubík, Hájek, Kusák - Zalubil, Kuban (63. Pešík). Trenér V. Chaloupka.

Rozhodčí: Poláček

ŽK: Polanský, Kočica - P. Štergenich.

ČK: Polanský.

Diváci: 200.

Stanislav Dufka

PS. Fotky jsou prosím ve fotogalerii a také na stránkách Dušana Dufky TADY!!!