Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbal o víkendu: Vuvuzely na Slovácku, radost v Havřicích, D. Němčí a Velké, smutek v Uh. Ostrohu, velké uznání Lhoťanům

1277105673-dolni-nemci-knezpole-210

Ještě před začátkem referování o fotbalových soutěžích bychom chtěli vyzvednout přístup fotbalistů Ostrožské Lhoty a jejich trenéra. Do Lhoty totiž přijel Bánov, který potřeboval ve Lhotě alespoň remízu - jinak by spadnul o soutěž níž. Lhoťanům už vůbec o nic nešlo, nemohli postoupit a nehrozil jim ani sestup.

Fotbalisté Lhoty přesto zvítězili 1:0 a ukázali tak, že fotbal se dá hrát férově navzdory různým spekulacím či fámám o koupeném utkání. Trenér a hráči si zaslouží za tento přístup, který není ve fotbalu vůbec obvyklý, velké uznání. I když v tabulce skončili na 5. místě, pro nás jsou jedničky. A Bánovu držíme palce, ať si po sestupu přístí rok vybojuje na hřišti postup do vyšší soutěže.

RB, std

 

A tady už je  reportáž z víkendu:

 

Fotbalová sezona 2009/ 2010 je minulostí. Šampaňské, guláš zdarma, poháry pro vítěze a radostné křepčení postupujících fotbalistů. Tak nějak to vypadalo o víkendu v Havřicích a Dolním Němčí. Zatímco Havřičané si vybojovali postup do nejnižší krajské soutěže I.B třídy poprvé v historii, tak fotbalisté Dolního Němčí se vrací do krajského přeboru po roční odmlce.

Oslavy byly na každém místě jiné, ale měly jednu společnou věc. Dnes už celosvětově proslulé trubky Vuvuzely, které provází mistrovství světa v Africe, dorazily také na Slovácko.


A jak dopadla mužstva, které na těchto stránkách pravidelně sledujeme?


V krajském přeboru sice Ostrožská Nová Ves loučení se svými fanoušky nezvládla, ale záchrana u štěrkopískových jezer byla jistá už po minulém kole.

Ostrožská Nová Ves - Chropyně 1:2.

 

Hlučané dohrávají soutěž v poklidu a remizovali s třetím celkem tabulky Bystřicí pod Hostýnem. V konečné tabulce obsadili šestou příčku. Hluk –Bystřice 1:1. Branku dal Ondra Machala.


Velká nad Veličkou dohrávala krajský přebor také v poklidu. V posledním zápase vyhráli Veličené na hřišti Moravského Krumlova. Třetí sezonu v krajském přeboru zakončila Velká na jedenáctém místě. Moravský Krumlov – Velká nad Veličkou 1:2. O záchraně Velké píše domácí útočník Petr Kohůt na stránkách klubu takto:

„I když je naše mužstvo v takovém torzu, ve kterém ještě nebylo a druhou půlku sezony hrálo v jedenácti lidech, záchranu jsme si zasloužili. Chtěl bych poděkovat celému mančaftu, který bojoval a věřil, že se zachráníme, už proto, že hrají za Velkou, kterou někteří lidi už viděli v I.A a zanevřeli na nás.

Nejvíce smutní jsou určitě v Uherském Ostrohu, který sestupuje do okresního přeboru. Za sestup může totálně zpackaná jarní část sezony. Na jaře vyhráli Ostrožané jenom dvě utkání v prvním a posledním kole. Na dálku bojovali proti stejně ohroženému Jalubí, které porazilo na svém hřišti zálohu Hluku 2:0. 

Přiznám se, že se mně nepodařilo zjistit po kolika letech nebudou hrát Ostrožané krajskou soutěž. Nevěděl to ani Pavel Vlk, ještě donedávna trenér prvního mužstva, který dnes koučuje v Ostrohu dorostence. „Kdy jsme hráli naposled okres? To opravdu netuším,“ marně přemýšlel Vlk.  Uh. Ostroh – Zlámanec 6:2.


Blatničané po upracovaném a nepříliš kvalitním výkonu remizovali v Lednici. V konečném účtováni jim patří třetí příčka. Je to nejlepší umístění v historii blatnického fotbalu, ale vedení klubu k vzhledem k nabitému kádru pomýšlelo rozhodně ještě výš. Lednice – Blatnice 2:2.

Ostrožská Lhota si na svém hřišti poradila s Bánovem, který je jistým sestupujícím do okresní soutěže. Oba soupeři ještě před rokem hráli I.B třídu, zdá se, že v Bánově je fotbal v totálním úpadku. Ostrožská Lhota –Bánov 1:0. Tímto vítězstvím potvrdili Lhoťané svoje páté místo v tabulce.std      

 

Takto se fandilo v Havřicích

A takto v Dolním Němčí