Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Exkluzivně pro lyžaře: dnes jsme okusili lyžování ve Vrátné dolině. Plus Filipov a Osvětimany.

Neseďte doma -  jeďte lyžovat


Při krásném slunečném počasí se nám nechtělo trávit další den ve Lhotě, a tak jsme vyrazili na lyže do Vrátné doliny na Slovensko. Původně byl sice v plánu blízký Filipov, ale po telefonickém dotazu zatím ještě nevěděli, jestli tam budou den před koncem roku lyžovat. „Zasněžujeme, zasněžujeme, snad zítra odpoledne,“ ozvalo se na druhém konci.

169 km do Vrátné jsme ze Lhoty (která je dvanáct kilometrů od Uherského Hradiště) zvládli za 2 hodiny a 10 minut.

Velkou výhodou ve Vrátné je obrovské parkoviště – takže se dostanete k samé blízkosti vleku i v době největší lyžařské špičky, která je právě v této době.

O vánočních prázdninách jsou sjezdovky plné všude – stejně tomu tak bylo i ve Vrátné, ale nejvíc jsme čekali asi pětadvacet minut na koupi lístku. Na sedačku se čekalo něco kolem třinácti minut a na vedlejší pomu se nečekalo vůbec.

Terén při velkém počtu lyžařů byl dobrý, odpoledne už  se sice tvořily ledové plotny, ale průměrně zdatný lyžař musel být spokojen. Více informací např. o cenách na www.vratna.sk

Nakonec se dneska spustily vleky i na už vzpomínaném Filipově. Premiéru v nové sezóně měl v našem regionu i svah v Osvětimanech. „Lyžování slušné, lidí málo,“ hlásil nám jeden kamarád přímo z osvětimanského svahu.

Po Stupavě jsou to tedy další místa v našem regionu, kde můžete vyjet na lyže.

Ještě nezbytné odkazy: 

O
světimany: www.skiosvetimany.cz
Filipov: www.skifilipov.info


std

 

Ps. Ceny a další praktické informace z Vrátné najdete TADY!