Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Důležité jarní vítězství Lhoty

LHOTA - JALUBÍ  1:0 (1:0)

Branka: 4. Martin Zalubil

 

Sestavy:

Lhota:

Soukeník - Ratajský, Machala (90. Žajdlík), Jurásek (89. Doležal),  S. Zbořil - Hubík, J. Štergenich, P. Štergenich (83. Kuban), O. Zalubil - F. Zbořil, M. Zalubil.

 

Trenér: Bohuslav Zalubil.

 

Jalubí:

Sedláček -Jaromír Kříž, Huťka, Vrábl (80. Chudoba), Zich - Bičánek, Dobiáš, Janeček, Jan Kříž - Hejda, Burian (62. Racek).

 

Trenér: Václav Kovařík.

Omega Replica Watches 

Rozhodčí: Zpěvák.

 

ŽK: S. Zbořil, P. Štergenich, M. Zalubil - Huťka.

 

Diváci: 180

 

 

ROZHODNUTÍ PŘIŠLO UŽ VE ČTVRTÉ MINUTĚ

 

Nejdůležitější moment průměrného utkání přišel už ve čtvrté minutě zápasu. Domácí kapitán Martin Zalubil s přehledem proměnil svoji první šanci a domácí tak získali veledůležité tři body.

Domácí nastoupili s novou posilou z Hluku Štěpánem Juráskem v útoku a mužstvo premiérově koučoval Bohuslav Zalubil. „Je důležité, aby se nám na jaře probudili útočníci," řekl před zahájením jarní sezóny nový trenér Lhoty Zalubil. Jeho slova mu naplnili domácí hrotoví hráči už po čtyřech minutách hry. Jmenovitě Martin Zalubil po nahrávce Hubíka prokličkoval obranu Jalubí, položil si gólmana Sedláčka a poslal domácí do rychlého vedení 1:0.

Za deset minut už mohla Lhota odskočit na uklidňující dvoubrankový náskok. Ve vyložené gólové šanci se ocitla nová posila domácích Štěpán Jurásek, ale někde z hranice penalty napálil míč přímo do gólmana Jalubí. Hosté se začali osmělovat deset minut před poločasem. Nejprve Dobiáš z trestného kopu parádní střelou překonal domácího Soukeníka, ale jeho bombu mu vyhlavičkoval obránce Lhoty Staňa Zbořil. Za další tři minuty mířil přesně do šibenice domácí branky Janeček, ale gólman Lhoty Soukeník mu gólovou radost nedovolil. Minutu před odchodem do kabin se hosté dožadovali penalty za sražení jejich kapitána Dobiáše, ale rozhodčí jenom upažil - hrajte dál. Nutno přiznat, že kdyby se kopala penalta, tak by se nemohl nikdo divit.

Druhý poločas se hrál více na domácí polovině, ale Jalubí se nedokázalo gólově prosadit ani z těch nejvyloženějších situací. Když netrefil - čtyři minuty před koncem - ze dvou kroků prázdnou branku Lhoty střídající Chudoba, tak se domácí po čtyřech  zápasech konečně radovali z plného bodového zisku.

V prvním jarním kole bylo k vidění spoustu nepřesností na obou stranách a hrál se většinou příliš „kostrbatý" fotbal, který diváka příliš nepotěšil. Domácí dali jediný gól zápasu a proto také zvítězili.

 

 

Ohlasy trenérů po utkání:

 

Václav Kovařík -Jalubí:

V prvním poločase byla Lhota lepší. V druhém poločase jsme měli více ze hry my, ale bohužel jsme neproměnili vyložené šance. Celkově byl ale fotbal neurovnaný a bylo vidět, že je to začátek sezóny. Myslím si, že zápasu by více slušela remíza.

 

Bohuslav Zalubil - Lhota:

Nasazení do zápasu od našich hráčů bylo velmi dobré.  Vstřelili jsme brzo gól a měli jsme výborný start do utkání. V druhém poločase nás Jalubí začalo přehrávat. Bylo vidět, že u některých našich hráčů je špatná fyzická kondice. Důležité ale je, že jsou tři body doma, a to se počítá. Do dnešního zápasu šli všichni hráči s odhodláním vítězství a to se podařilo. Nerad bych vyzdvihoval jednotlivce, ale musím pochválit našeho gólmana Jirku Soukeníka. Zachytal perfektně.

 

Stanislav Dufka