Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dračí lodě v Nové Vsi - posádka mikroregionu Ostrožsko v semifinále!!!

1281298732-5-1281298732


Součástí víkendového klání v závodech Mistrovství Moravy dračích lodí mezi profesionály byl jako obvykle vložený závod firemních posádek, které startovaly na dvousetmetrové trati. Na startu tohoto závodu se už po několikáté (prý asi po čtvrté) představila posádka mikroregionu Ostrožsko.

Velkým úspěchem této lodi byl už postup z rozjížďky do semifinále. V boji o postup do velkého finále skončila loď mikroregionu na čtvrtém, tedy prvním nepostupovém místě. V malém finále a snad nejvyrovnanější jízdě sobotního odpoledne skončil mikroregion na čtvrtém a celkově desátém místě z patnácti lodí.

Celkovým vítězem klání amatérských lodí se stala posádka hotelu U Lázní. Celkové pořadí, ale ovlivnilo počet žen v jedné lodi. Zatímco třeba vítězná posádka měla v týmu jenom jednu ženu, tak posádky mikroregionu nebo novinářské lodi Sedmá Velmoc měli v lodi pět, respektive šest žen.

Velitel lodi mikroreginu Broněk Zámečník byl se složením posádek některých lodí překvapený. „Propozice jsem sice neviděl, ale bylo nám řečeno, že v každé lodi musí být minimálně pět žen.“ Petru Čechovi z novinářské lodi se složení týmů také příliš nezdálo. „Je jasné, že chlapy mají víc sil, není to moc spravedlivé.“

Příští rok by se měli pořadatelé více zaměřit na složení jednotlivých posádek, aby regurélnost závodu nebyla silně ohrožena.  

std

 

Foto: PETR RADOCH A JARA ŠTĚPÁN

 

Posádka mikroregionu Ostrožsko

 

 

 

Čekání na výsledek

 

První rozjížďka, ze které postupovaly tři lodě

Výsledky semifinálové jízdy

 

Tady jsou výsledky malého finále

 

Výsledková listina velkého finále

 

Celkový vítěz fremních posádek hotel U Lázní