Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Díky lhotským maminkám vidělo téměř sedmdesát dětí pěknou pohádku

Se zpožděním a omluvou dávám sem na stránky zprávičku lhotských maminek, které měly další dobrý nápad - pozvaly do Ostrožské Lhoty divadlo, na které přišla kupa dětí. Měl bych ještě dodat, že maminky se scházejí pravidelně každé úterý dopoledne v Pastoračním domě P. Antonína Šuránka. Pokud byste se o nich chtěli dozvědět více, psal jsem o nich i do pátého čísla Časopisu Ostrožska a Horňácka TADY, strana 40 a 41. Dodávám, že maminky rády mezi sebou uvítají další "kolegyně". A ještě prosba - když jezdím po regionu, vidím, že maminek, které se scházejí a dělají zajímavé věci, není vůbec málo. Když mi některé napíšou, rád za nimi přijedu nebo dám jejich článek či fotky sem na stránky. Děkuju!

A tady příspěvek Jitky Turčinové, dříve Znojemačky, dnes Lhoťanky:

 

PODZIMNÍ DIVADLENÍ

V nedělní odpoledne 9. listopadu 2008 patřil již potřetí obecní sál dětem.

Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Klubu kultury Napajedla uvedl pohádku „Zvířátka a loupežnice". Jeviště se na 50 minut proměnilo na černočerný les či chaloupku, ve které bydlely tři zlé loupežnice a hodná Mařenka, se kterou neměly slitování. Na pomoc jí přišla zvířátka ze dvora i s Honzou a zlým loupežnicím odzvonilo. Jak to v pohádkách bývá, zlo i zde bylo potrestáno a Mařenka po krátkém otálení řekla Honzíkovi „ano".

Byla to milá a zábavná podívaná protkaná písničkami pro malé i velké diváky. Dětské publikum, které se tentokrát sešlo v rekordním počtu 67, bylo okouzleno. Smích, jiskřičky v očích a hlasité rady Mařence či zvířátkům byly důkazem toho, že se děti dobře bavily. Na konci představení si své pohádkové hrdiny mohly děti osahat zblízka.

Dětský klub Domeček

 

A ještě můj dodatek: Když už jsem u Lhoty, ještě jedna informace. Kromě vyprávění o jednom chlapíkovi, který ve Lhotě furiantsky - a ke zlosti jiných - zaorává veřejnou cestu (která je ale teď nově na jeho pozemku), slyšel jsem včera i vyprávění o Silvestru ve Lhotě. Podle nejnovějších informací bude mít Silvestr název První železničářský ples, budou ho pořádat lhotští ochotníci, hrát bude mladý DJ Iron. Název plesu je samozřejmě mírnou ironií, ve Lhotě totiž bohužel nikdy žádné koleje nebyly a nikdy tady nebyl ani žádný železničářský ples :)