Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Derby Lhota - Ostroh bez vítěze. Slabé mládí, dominoval sedmatřicetiletý veterán

 

LHOTA ZNOVU ZTRATILA. POSLEDNÍ OSTROH SI ODVEZL BOD.

V nejočekávanějším zápase podzimu a derby utkání se body spravedlivě dělily. Ostrožané šli do vedení už po patnácti minutách hry zásluhou Jiřího Jurčeky. Domácím potom vyšel dokonale úvod do druhé půlky, když vyrovnání zařídili s chutí hrající Filip Zbořil. Jinak ale fotbal plakal a úroveň hry odpovídala postavení obou mužstev  na samém chvostu tabulky.

Hosté chtěli ve Lhotě vyhrát, a tak povolali sedmatřicetiletého Luďka Jurčeku a  Davida Vaculíka. „Je to řešení - není to řešení?! Těžko říct, jsme ve  složité situaci. Minulý týden jsme měli věkový průměr těsně přes dvacet let a naše mladé mužstvo potřebuje zkušené hráče, kteří dají hře nějakou myšlenku," řekl k nominaci zkušených fotbalistů kouč hostů František Studénka.

První velkou šanci si připsali ale domácí fotbalisté po třech minutách hry. Hlavička Martina Zalubila ale jenom rozezvučela břevno Matuškovy branky.

Od tohoto okamžiku převzali iniciativu hosté. Hrnuli se do útoku a působili rychlejším a také bojovnějším dojmem. Po deseti minutách hry se po samostatné akci řítil na branku domácích Luděk Jurčeka, ale gólman Kuban mu jeho střelu vytěsnil na roh. O pár minut později už se ale Ostrožané radovali. Střelu Jurčeky tentokrát ale zastavila až síť branky domácích - 0:1.

Před brankou Lhoty bylo rušno i v dalších minutách hry. Nejlepší hráč hostů  Luděk Jurčeka nahrával a Lopata z malého vápna a jasné gólové pozice trestuhodně přestřelil. Hráč s číslem devět - Luděk Jurčeka dál režíroval hru hostů. Jeho oblouček z nějakých dvanácti metrů jenom těsně minul Kubanovu branku. Deset minut před odchodem do kabin se ke slovu dostali také domácí fotbalisté.

Martin Zalubil centroval a jeho bratr Ondra hlavičkoval tísněný protihráčem z nadějné pozice vedle. V gólové pozici se před odchodem do kabin ocitl ještě Filip Zbořil, ale špatně si zpracoval balón a obrana hostů mu zakončení nedovolila.

První poločas vyzněl herně pro hosty, ale divák se fotbalem moc nebavil. Viděli jsme spíše podprůměrných pětačtyřicet minut s nejtěsnějším, ale zaslouženým vedením Ostrožanů.

Nástup do druhého dějství vyšel dokonale domácím.  Míč šel po ose Patrik Štergenich - Ondra Zalubil - Filip Zbořil a posledně jmenovaný už měl snadnou práci. Balón doklepl ze dvou kroků do prázdné branky po  nedorozumění obrany a brankáře Ostrožanů Matušky - 1:1.

Za další dvě minuty mohlo být pro domácí ještě veseleji. Martin Zalubil vybídl parádní přihrávkou Filipa Zbořila ke skórování, ale ten asi z dvanácti metrového úhlu mířil nepřesně. Druhý poločas byl více přehlídkou nepřesných přihrávek na obou stranách než kloudného fotbalu. Pěkných fotbalových akcí bylo poskromnu a hře chyběla fotbalová kvality a větší náboj.

Když pět minut před koncem vykopával z prázdné branky hostů Vaculík střelu Filipa Zbořila skončilo utkání spravedlivou remízou.   

 

Hlasy trenérů po zápase:

Bohuslav Zalubil  Lhota: „První půlka jejich a druhá naše. Ostroh přijel posílený a hlavně Luděk Jurčeka nám dělal problémy. Potřebujeme se chytit nějakým vítězstvím. Někteří naši hráči netrénují a nemají fyzičku, ale je jim to jedno. Neváží si toho, že hrají I. B třídu."

František Studénka: „Nebyl to moc pěkný fotbal a remíza pro nás nic neřeší. Dneska se hrálo o šest bodů a my jsme chtěli ve Lhotě vyhrát, bohužel se nám to nepodařilo. Máme strašně mladé mužstvo a kluci se potřebují pořádně „otřískat". Remíza je asi spravedlivá."

 

LHOTA - OSTROH 1:1 (0:1)

Branky: 47. F. Zbořil  - 15. J. Jurčeka. Rozhodčí: Kotačka. ŽK:

Doležal, J. Štergenich - Lopata. Diváci: 180


Sestavy:

Lhota: Kuban-  Machala, S. Zbořil, Štergenich, Doležal (70. Žajdlík) - O. Zalubil, Kusák (84. Nenál), P.Štregenich (70. Radoch), -  Matuštík - O. Zalubil, F. Zbořil. Trenér: B. Zalubil.

 

Ostroh: Matuška - Hlůšek, Čápek (76. Kunovjánek), Lukáš, Kočiš - Vaculík, Lopata, Durna, L. Jurčeka (84. Polách)- J. Jurčeka (71. Kusák), Kovařík.

Trenér: F. Studénka

 

Text: a foto: std.